Lucia Mužlová / / Now U Know
Patríte k poverčivým ľuďom? Veríte na šťastné, ale aj nešťastné čísla? Už aj v minulosti sa v hoteloch nenachádzali dvere s číslom 13. Nielen...

Patríte k poverčivým ľuďom? Veríte na šťastné, ale aj nešťastné čísla? Už aj v minulosti sa v hoteloch nenachádzali dvere s číslom 13. Nielen majitelia, aj návštevníci po celom svete boli poverčiví. V Amerike napríklad nikto nechcel stráviť noc v izbe číslo 306 len kvôli tomu, že v izbe s týmto číslom bol zastrelený Martin Luther King Jr. Možno si len málo z vás všimlo, že v hoteloch často chýba izba s číslom 420. Po izbe číslo 419 hneď nasleduje izba 421. Všimli ste si to aj vy? Prečo je to tak?

Ak máte dobrý pozorovací talent, určite si si všimli túto zvláštnu vec.

420izba1
wittyfeed.com

Možno tomu nebudete veriť, ale absencia miestnosti číslo 420 súvisí s fajčením marihuany. Objavilo sa to asi 8-10 rokov dozadu.

420izba2
wittyfeed.com

S touto tradíciou začali najskôr hotely na vyššej úrovni. Často sa totiž stávalo, že hostia pod vplyvom marihuany demolovali izby, čím donútili majiteľov k radikálnemu riešeniu.

420izba3
wittyfeed.com

Číslo 420 je spojené s marihuanou. Či už sa jedná o dátum 20.4., resp. 4/20 (v anglofónnych krajinách sa pri dátumoch najskôr uvádza mesiac až potom deň) alebo o čas 4:20, priaznivci marihuany sa odvolávajú práve na tieto čísla.

420izba4
wittyfeed.com

Mnoho hotelov sa už pri výstavbe vyhýba starému známemu číslu 13. Na toto konkrétne číslo sú ľudia oveľa háklivejší ako na číslo 420. Kreatívni majitelia však dostali skvelý nápad a začali izby s číslom 420 označovať ako 419+1 alebo 419,9. Dosť smutná správa pre všetkých, čo dbajú na svoje „špecifické“ tradície. Ako to teda celé vzniklo?

420izba5
wittyfeed.com

Tradícia siaha niekam do roku 1970, keď sa v Kalifornii pri školskom múre zhromažďovala skupina chlapcov aby si pofajčili „Mary Jane“. Neskôr sa stalo toto číslo slávne aj kvôli piesňam Boba Dylana. Izba s číslom 420 však nie je jediný prípad.

420izba6
wittyfeed.com

Vďaka knihám a filmom a v nadväznosti na poverčivosť hostí a majiteľov, museli byť niektoré čísla izieb odstránené. Spomínate si ešte na izbu číslo 237 zo slávneho hororu Osvietenie? Niektorí hostia poverčiví sú a iní zase nie. Každopádne ak to vo vás vyvoláva divné pocity, tak by ste sa mali vyhnúť izbám, kde naposledy vydýchli Martin Luther King Jr. (306), Janis Joplin (105), Jimi Hendrix (507), a Whitney Houston (434) a mnohým iným. Len aby ste nakoniec nezistili, že vlastne nemáte kde prenocovať.

420izba7
wittyfeed.com


Komentovať (0)