earthables.com

Lucia Mužlová / / News
Ísť na dovolenku na ostrov má svoje čaro. Krásne pláže, exotickí obyvatelia, nové druhy ovocia, zeleniny a hlavne trochu pokoja a súkromia v porovnaní...

Ísť na dovolenku na ostrov má svoje čaro. Krásne pláže, exotickí obyvatelia, nové druhy ovocia, zeleniny a hlavne trochu pokoja a súkromia v porovnaní s inými známymi destináciami. Čitatelia časopisu „Travel + Leisure“ práve hlasovali za ten najlepší ostrov na svete. Toto exotické súostrovie je známe vďaka krištáľovo čistej azúrovej vode, piesočnatým plážam a mimoriadnym riekam. Uhádnete, ktorý ostrov vyhral?

palawan6
Alamy Stock Photo

Nielen my, bežní smrteľníci, hodnotíme tento ostrov ako ten najkrajší na celom svete. Svoje k tomu povedali aj rôzne známe osobnosti z celého sveta, ako napríklad Frank Marshall, Rachel Weisz, alebo Jeremy Renner. Aká je teda odpoveď na moju úvodnú otázku?

palawan1
gotravelaz.com

Najkrajší ostrov na svete je filipínsky ostrov Palawan. Toto idylické súostrovie zvíťazilo už druhý rok po sebe a každý návštevník sa do neho ihneď zamiluje. Aj National Geographic Traveler a Conde Nast Traveler dali ostrovu veľmi podobné hodnotenie.

palawan2
gotravelaz.com

Ostrov Palawan je známy aj vďaka skutočne priaznivým podmienkam na šnorchlovanie a potápanie sa na svete.

palawan8
Alamy
palawan4
Alamy Stock Photo

Ostrov Palawan je tiež domovom tzv. Puerto Princesa, čo je jedna z najdlhších podzemných riek na planéte, ktorá je aj na zozname svetového dedičstva UNESCO. Je dlhá viac ako 8 kilometrov a vedie cez prekrásny jaskynný systém. Návštevníci tu môžu vnútro jaskýň preskúmať na loďke so sprievodcom a vidieť tak krasové a vápencové útvary na každom rohu.

palawan3
vigattintourism.com

Palawan je ako ostrov fantázie. Miestni tento ostrov nazývajú aj „posledná hranica“, pretože sa nachádza na južnom cípe Filipín, severne od Malajzie. Každý, kto by sem zavítal, by toto miesto nazval rajom na Zemi.

Ak uvažujete o tom, kam ísť na po ďalší tropický zážitok, možno by ste sa mali tentokrát pozrieť ďalej, ako „len“ do Karibiku. Prvenstvo spočíva nielen v prírodných krásach, ale aj v aktivitách, zaujímavostiach, potravinách, prívetivosti obyvateľov a celkovej hodnoty. Pokiaľ chcete vidieť svieže a neporušené dažďové pralesy, pokojné pláže a pravých domorodcov, je Palawan ideálnym miestom.

palawan9
Alamy

Ostrov je tiež domovom neuveriteľného morského života. Nachádza sa tu cca 120 druhov koralových útesov, 800 druhov exotických rýb a vody sú známe aj vďaka potopeným vrakom, čo robí potápanie ešte oveľa zaujímavejším. Vďaka veľkému množstvu morských živočíchov je veľmi populárna aj jazda na kajaku a šnorchlovanie.

palawan5
Alamy Stock Photo
palawan7
Alamy

Je to miesto, kde sa točili populárne filmy ako James Bond a Bornovo ultimátum, pričom aj zoznam známych osobností, ktoré ostrov navštívili, je pomerne dlhý. Nájsť tu môžete aj „Calauit Safari Park“, čo je najväčšia prírodná rezervácia plná rôznych druhov zvierat, ktoré žijú vo svojom prirodzenom prostredí. Ak ste fanúšikom antropológie, Palawan je miesto ako stvorené pre vás. Práve pozostatky najstarších homo sapiens boli objavené v jaskyni Tabon, ktorá patrí práve do celku Puerto Princesa a sú staré približne 47 000 rokov.

palawan10
clubparadisepalawan.com

zdroj: interez.sk (Lucia M.), earthables.comelledecor.com

 Komentovať (0)