Lucia Mužlová / / Veda
Toto je problém, o ktorom by mali rodičia svojich detí určite vedieť. Preto sa mama 13-ročnej dcéry rozhodla povedať svetu o tom, ako jej dcéra utrpela...

Toto je problém, o ktorom by mali rodičia svojich detí určite vedieť. Preto sa mama 13-ročnej dcéry rozhodla povedať svetu o tom, ako jej dcéra utrpela popáleniny 2. stupňa, pri používaní svojho mobilného telefónu, zatiaľ čo bol na nabíjačke. Predsa len je dobré vedieť, čo všetko sa môže stať. Nikdy neviete, či to zajtra nebude vaše dieťa, čo skončí s popáleninami.

Jackie Fedro a jej rodina žijú v Highland Parku, na predmestí Chicaga. Jej dcéra Gabbie je aktívna žiačka a odmalička sa zapája do športových aktivít, čo znamená, že je takmer stále na cestách. Tento rok sa Jackie rozhodla, že jej dcéra už je dosť stará na to, aby mala svoj vlastný mobilný telefón. Dostala ho na Vianoce. Jedným z dôvodov bolo aj to, aby mohli byť rodičia s dcérou v kontakte, kým bude cestovať a bude preč z domu.

mobil2
Jackie Fedro

Asi týždeň po Vianociach počula Jackie krik z dcérinej izby. Pribehla za mamou a hystericky kričala. Jackie sa cítila úplne bezmocná, pretože nevedela, čo sa mohlo stať. Musí to byť hrozný pocit, keď vidí matka svoje dieťa v bolestiach a nevie mu pomôcť. Trvalo hodnú chvíľu kým bola Gabbie schopná povedať, čo sa stalo.

mobil3
Jackie Fedro

Gabbie vysvetlila mame, že používala telefón počas toho, ako bol pripojený na nabíjačku, a že ju doslova šokovalo, keď sa elektrický prúd prehnal nabíjačkou a spálil jej krk. Gabbie utrpela bolestivé popáleniny 2. stupňa a okolo celého krku jej ostala jazva, pretože v čase nehody mala na sebe kovový náhrdelník.

mobil4
Jackie Fedro

Pokračovanie na ďalšej strane…

0
Komentovať (0)