viralnovelty.net

Mali ste niekedy pocit, že sa rozprávate s človekom, ktorý z vás doslova vysáva vašu energiu? Podľa najnovších štúdií to nie je len obyčajná fráza, ale človek túto schopnosť skutočne má.

Podľa Einsteina energia nezaniká ani nevzniká, ale neustále sa transformuje. Určite ste už mali niekedy pocit, že vám niekto akoby vysáva energiu. Rozhovor alebo spolupráca s takýmto človekom vás ubíja, a cítite sa po nej akoby ste práve dobehli maratón. V minulosti sa o takzvaných „energetických upíroch“ hovorilo veľa. Teraz však vedci konečne prišli so záverom, ktorý môže všetky hypotézy konečne ukončiť. Ako to teda je?

„Všetko je energia“ to je jedna z hlavných axióm celého vedeckého sveta. Vďaka Einsteinovi vieme, že energia sa neustále transformuje. Vedci z nemeckej univerzity v Bielefelde zverejnili zaujímavú štúdiu, ktorá hovorí o tom, že istý druh zelenej riasy (Chlamydomonas reinhardtii) dokáže okrem fotosyntézy využívať aj iný, alternatívny zdroj energie. Energiu vie totiž absorbovať z okolitých rastlín a využiť ju tak pre seba. Ako je to však s človekom? Máme takúto schopnosť aj my?

theearthchild.co.za
theearthchild.co.za

Nemecký biológ Olaf Kruse, ktorý je vedúcou postavou tohto výskumu tvrdí, že absorbovať energiu z ďalších ľudí dokáže aj človek. Človek dokáže „nasať“ energiu a emócie iných ľudí a to je presne dôvod, prečo sa niekedy cítime tak vyčerpaní či vyšťavení. Tí druhí naopak od ľudí nasali energiu spolu s rôznymi emóciami, ktoré sa v konečnom dôsledku transformujú do jeho vlastnej nálady. Práve preto sa niektorí ľudia môžu vo väčšej spoločnosti cítiť nepríjemne. Je tam totiž priveľký mix rôznych emócií a nálad, ktoré ich nepriamo ovplyvňujú.

viralnovelty.net
viralnovelty.net

Schopnosť absorbovať energiu má človek v sebe prirodzene. Dokáže to nielen z človeka, ale z rastlín, stromov či iných zvierat. Práve preto je pobyt v prírode tak naplňujúci, ukludňujúci a dokáže nás nabiť energiou. Aj keď o tom nevieme, dokážeme pri tom „pasívne“ nasať energiu, ktorá sa v prírode neustále transformuje.

greatist.com
greatist.com

Čo si o týchto záveroch myslíte vy? Máte pocit, že to skutočne dokážete?

interez.sk (Lukáš M.), higherperspectives.com
Príbehy
0
Komentovať (0)