Foto: meteobalkans

Zranenia ani väčšie škody po zemetrasení zatiaľ nahlásené neboli.

Čoraz viac populárnu turistickú destináciu – Čiernu Horu, zasiahlo silné zemetrasenie s magnitúdou 4,7, informuje portál iMeteo, ktorý sa odvoláva na Čiernohorský inštitút hydrometeorológie a seizmológie (EMSC). Otrasy bolo cítiť v okruhu 400 kilometrov od epicentra.

„Podľa údajov oddelenia seizmológie ústavu zemetrasenie zaregistrovali o 12:40 hod. a nasledovali ďalšie slabšie dotrasy. Epicentrum zemetrasenia bolo 20 kilometrov severovýchodne od čiernohorskej západnej osady Charadze a 28 kilometrov severovýchodne od Bileća v Bosne a Hercegovine,“ píše portál.

„Za prvotným najsilnejším zemetrasením nasledovali tri ďalšie otrasy s magnitúdou 2,8 a 4,3. Hypocentrum zemetrasenia bolo v hĺbke 10 kilometrov, informuje EMSC,“ vysvetľuje iMeteo.

„Zemetrasenie opísali svedkovia v blízkosti epicentra ako veľmi silné, a dokonca ho pocítili aj ľudia v okruhu 400 kilometrov. Početné hlásenia prišli okrem Čiernej Hory najmä z Chorvátska a Bosny a Hercegoviny,“ dodáva portál. Zranenia ani väčšie škody po zemetrasení zatiaľ nahlásené neboli.

Uložiť článok

Najnovšie články