branči / / News
Pokračovanie kultovej snímky Trainspotting (1996) sa dostane do kín 27. januára 2017. Tvorcovia novinky o tom informovali prostredníctvom krátkeho videa, v ktorom takisto potvrdili,...

Pokračovanie kultovej snímky Trainspotting (1996) sa dostane do kín 27. januára 2017. Tvorcovia novinky o tom informovali prostredníctvom krátkeho videa, v ktorom takisto potvrdili, že s nakrúcaním začali práve dnes. Na filme opäť spolupracujú režisér Danny Boyle, scenárista John Hodge a herci Ewan McGregor, Jonny Lee Miller, Ewen Bremner a Robert Carlyle.

trainspotting
movieweb.com

Trainspotting je adaptáciou rovnomenného románu z roku 1993 Irvinea Welsha, ktorý napísal aj pokračovanie s názvom Porno (2002). Snímka z roku 1996 rozpráva príbeh skupinky narkomanov, ktorá žije v 80. rokoch minulého storočia v Edinburghu. Hodge získal za scenár nomináciu na Oscara a Britský filmový inštitút snímku zaradil na desiate miesto rebríčka najlepších britských filmov všetkých čias. Okrem spomínaných McGregora, Millera, Carlylea a Bremnera sa v nej predstavili aj Kelly Macdonald či Kevin McKidd.

[youtube HvWXuXTIM_w 720 410]


Komentovať (0)