foto: CCC

Tenisky patria medzi najobľúbenejšie topánky, ktoré si môžete na bežné nosenie zaobstarať.

Aby boli pohodlné, je potrebné sa pri výbere zamerať rovnako na praktickú ako aj estetickú stránku. Zvolený materiál, by vás mal chrániť pred vonkajšími vplyvmi, ale nemal by byť taký pevný, aby vám spôsoboval mechanické poranenia nohy – obzvlášť pri výbere nesprávnej veľkosti obuvi. Ako si vybrať naozaj pohodlné tenisky, ktoré budete nosiť s radosťou?

Ako na výber tenisiek?

Prvým a základným krokom správneho výberu je výber správnej veľkosti. Ten sa odvíja najmä od dĺžky vášho chodidla. Je preto nesmierne dôležité zmerať si tento parameter a pri výbere na internete alebo v kamennej predajni budete vedieť na akú veľkosť sa máte zamerať. Veľkosti sú totiž pre rozličné značky rôzne, a preto je potrebné orientovať sa podľa dĺžky chodidla, ktorá je často označovaná ako mondopoint.

Ďalším nesmierne dôležitým parametrom je materiál, z ktorého sú tenisky vyrobené. Pevnejšie materiály sú zväčša odolnejšie voči vonkajším vplyvom a rovnako poskytujú nohe aj náležitú ochranu. Na druhej strane sú však omnoho menej pohodlné, a tak si vyžadujú, aby ste zvolili niekedy aj o trochu väčšiu veľkosť. Závisí to však tiež aj od účelu, na ktorý chcete topánky používať. Na leto sú vhodné aj rôzne tenisky s látkovým zvrškom, ktoré sú vzdušné, a tak sa v nich nepotí noha, niektoré si dokonca nevyžadujú ani nosenie ponožky. V zimných mesiacoch je dobré siahať po teniskách s vodeodolnou membránou, ktoré udržia vaše nohy v suchu.

foto: CCC

Poslednou dôležitou súčasťou výberu tenisiek je samozrejme aj estetická stránka. Ak sú tenisky praktické, je tiež dôležité, aby sadli do vášho šatníka. Tak máte totiž záruku, že ich budete naozaj pravidelne a s radosťou nosiť. Pre dámy odporúčame predovšetkým tenisky, ktoré sa dajú ladiť rovnako do elegantných ako aj športových outfitov. Pre pánov zasa odporúčame praktické tenisky v neutrálnych odtieňoch, ktoré budú pohodlné na všetky činnosti, ktoré sa rozhodnete vykonávať.

Prečo práve tenisky?

Možno si poviete, že tenisky preceňujeme a existuje aj množstvo ďalších typov obuvi, ktoré sa oplatia viac. Tenisky sú však obľúbené najmä kvôli tomu, že sa dajú kombinovať do množstva rôznych štýlov, dajú sa nosiť na rôzne príležitosti a sú nesmierne pohodlné. Rovnako ich využijete po väčšinu roka, keď počas zimy nie je toľko snehu a také nízke teploty, aby ste museli nosiť vysoké čižmy. Ide teda naozaj o variabilný kúsok, ktorého kúpu nikdy neoľutujete. Základom je ale vybrať si také, ktoré budete môcť naozaj plnohodnotne využiť, a tak sa vám vaša investícia vyplatí.

Ak si budete kupovať tenisky cez internet, majte na pamäti, aby ste si vyberali veľkosť podľa dĺžky vášho chodidla. Vyberajte si stránky, kde sa topánky dajú vrátiť, aby ste mali záruku, že si zakúpite naozaj svoju veľkosť. Dbajte aj na to, aké ponožky budete do topánky nosiť a vyberajte si kvalitné materiály aj s ohľadom na účelovosť topánky a ročné obdobie. Takto by ste mali zvoliť obuv, ktorú plnohodnotne využijete a tak sa vám počiatočná investícia niekoľkokrát vráti.

Pr článok CCC
0
Uložiť článok
Komentovať