Foto: youtube.com

katka / / News
Podvodníkov, ktorí okrádajú ľudí o peniaze, je vo svete mnoho. Tentokrát však urobili tú chybu, že si začali s programátorom, ktorý proti nim bojuje.

Podvodníci cez telefón sú každým dňom chytrejší a chytrejší. Dokážu prísť s neustále rafinovanejšími spôsobmi, ako ľudí oklamať. Pomocou rôznych taktík vás dokážu obrať o všetky vaše úspory, pričom niekedy im na to stačí nahrať si vaše slovíčko „áno“. Podarilo sa im však urobiť jednu obrovskú chybu, pretože zavolali mužovi, ktorý sa špecializuje práve na prevenciu voči takýmto útokom.

Programátor pracuje na projekte Mayhem, ktorý bojuje proti telefonickým podvodom. V hlasovej schránke si raz vypočul správu, ktorá mala byť od pracovníka daňového úradu. Keď im zavolal späť, požiadali ho, aby zaplatil obrovskú pokutu, no ich zdôvodnenie bolo nejasné. Okamžite si uvedomil, komu sa dovolal a rozhodol sa, že im to poriadne vráti.

pixabay

Vymyslel program, ktorý na každý ich telefón volal 28-krát za sekundu a zanechal im tam automatickú správu: „Dobrý deň, prišli sme na to, že ste podvodník. Preto budeme obsadzovať vaše linky, aby sme tomuto správaniu v budúcnosti zabránili. Toto neprestane, kým neprestanete vy. Tým zadržiaval všetky ich linky a nemohli sa tak dovolať ďalším potenciálnym obetiam.

Medzičasom skutočný daňový úrad vydal správu, že takýto prístup je obrovskou hrozbou pre daňových poplatníkov a obetí je od roku 2013 už viac ako 10-tisíc. Ľudí tak obrali o minimálne 54 miliónov dolárov.

Pozri aj: Narušili banky, letiská či vládne úrady. Európu zasiahol masívny kybernetický útok

boredpanda.com
0
Komentovať (0)