Foto: twitter.com

Ľuboš Belko / / News
Pamätáte sa na časy, keď sa ľudia hádali o šaty?

Ohromný internetový trend rozdelil twitter, facebook a instagram na dva tábory. Pre jeden z nich boli šaty zlato-biele a pre druhý modro-čierne. V skutočnosti išlo len o optickú ilúziu. Avšak tentoraz je tu niečo nové. Niečo čo opäť rozdeľuje internet. Ide o akustickú anomáliu v podobe počítačového hlasu. Ten je obsiahnutý v zvukovom klipe a ľudia sa nevedia zhodnúť, aké slovo opakuje. Je to Laurel alebo Yanny?

Túto vriacu tému si dokonca zobrali do hľadáčika aj Google Trends a na twitteri informovali o tom, že vo vyhľadávaní vedie Laurel. Naopak na Instagrame, kde sa zvukový klip objavil po prvýkrát, viedlo v ankete Yanny. Máme aj možné vysvetlenie, najprv si však klip vypočujte a zvoľte si jeden z táborov.


Takže je to Yanny alebo Laurel? To nevieme ani my. No najpravdepodobnejší dôvod, prečo rôzne skupiny ľudí počujú tento zvukový klip inak je to, že je vysielaný na rozdielnych frekvenciách. Ide o hlas vytvorený počítačom a samotný klip tiež nie je najkvalitnejší. Ľudia, ktorí počujú Yanny, pravdepodobne využívajú reproduktory, ktoré neprehrávajú nízke frekvencie. Napríklad tie na vašich smartfónoch. Akonáhle si však vypočujete klip na reproduktoroch, ktoré zdôrazňujú basy, je šanca, že slovo sa zmení.


Čo počujete vy? Dajte nám to vedieť v komentároch.

Pozri aj: Jeho otca zastrelili počas služby a on sa bál ísť do školy. 5-ročného chlapčeka tak do školy odprevadilo 70 otcových kolegov

indy100.com
0
Komentovať (0)