Foto: Youtube (enrigue8)

Ľuboš Belko / / Veda
Musk je známy pre svoje futuristické vízie, ktoré dokáže dotiahnuť k reálnej podobe.

Vďaka jeho novému plánu by naša planéta a životy na nej mohli byť prepojené ešte o čosi viac. A nielen virtuálne, vďaka internetu, ako tomu bolo doteraz. Ráno 16. mája oznámil Musk, samozrejme kde inde ako na Twitteri, svoje najnovšie plány. Tie sa týkajú prepojenia činností jeho firiem Boring Company, ktorá sa zaoberá budovaním futuristických tunelov, a SpaceX, ktorá buduje rakety a chystá sa kolonizovať planétu Mars.

Práve jedna z jeho rakiet, konkrétne BFR (Big Falcon Rocket) by v tomto projekte mala spoločne s Hyperloopom zohrávať významnú úlohu. Výsledkom by mal byť dopravný systém, ktorý nás dostane kamkoľvek na svete len v priebehu jedinej hodiny. BFR by mala ľudstvo dostať na Mars, no okrem toho bude figurovať aj v projekte BFR Earth-to-Earth. Teda BFR zo Zeme na Zem. Z informácii, ktoré boli doposiaľ zverejnené to zatiaľ vyznieva tak, že BFR raketa by sa mala rútiť naprieč hyperloopom vyššou rýchlosťou, ako raketoplán. Vybudovaná bude pravdepodobne nová dopravná infraštruktúra, ktorá by tak mala prepojiť celý svet.


Nový projekt by mal byť schopný previesť naraz 100 pasažierov a otočiť sa dvanásťkrát za deň. Podľa priebežných odhadov by takýto výlet mohol stáť 2-tisíc dolárov, pokiaľ by ste sa chceli previezť z New Yorku do Šanghaja. Realizácie takéhoto cestovania budúcnosti by sme sa mohli dočkať do desiatich rokov. Hyperloop by podľa Muska mal tiež tiež pomôcť k tomu, aby sa ľudia mohli rýchlejšie dostať k štartovacím plochám rakiet BFR smerujúcich na Mars.

Nový spôsob cestovania by mal byť schopný dostať nás z jednej strany planéty na druhú len za 30 až 40 minút. Musk tiež dodal, že Los Angeles by malo byť jedným z prvých miest, kde sa bude nachádzať takzvaný spaceport (vesmírne letisko).

Pozri aj: Prvý tunel Elona Muska pod Los Angeles je hotový. Pozrite si rýchly „prelet“ miestom, ktoré symbolizuje budúcnosť prepravy

futurism.com
0
Komentovať (0)