Lucia Mužlová / / Zaujímavosti
Maliarka Kim Noble je drobná žena s dlhými gaštanovými vlasmi a peknými modrými očami. Žije v malom domčeku v Londýne aj so svojou 14-ročnou...

Maliarka Kim Noble je drobná žena s dlhými gaštanovými vlasmi a peknými modrými očami. Žije v malom domčeku v Londýne aj so svojou 14-ročnou dcérou Aimee, dvomi psíkmi a s viac ako 100 samostatnými osobnosťami, ktoré sa v nej ukrývajú. Aký je život s disociatívnou poruchou identity?

Desiatky rôznych osobností zabalených v jednom tele. Všetky sú úplne odlišné, majú iné povahy, iné mená, iný vek, niektoré z nich sú muži, niektoré dokonca malé deti. Keď to trochu zveličím, tak meno Kim Noble je len meno na rodnom liste. Ako si však môžete byť istí, že žena, ktorá vošla do miestnosti, je skutočne Kim a nie je to Judy, Hayley alebo Ken?

Kim Noble1
theguardian.com

Najdominantnejšia osobnosť, ktorá sa vám takmer vždy predstaví je Patrícia. Je zdvorilá, stará sa o Aimee a o domácnosť, chodí na nákupy a je vždy plná energie. Ako teda prebieha bežný rozhovor s Patríciou?

„Som Patrícia a nemám rada, keď mi všetci hovoria Kim, no už som si zvykla“. Svojej choroby si je vedomá. Za deň sa jej osobnosti zmenia približne 3 alebo 4-krát. Ako sama hovorí, ráno sa jedna osobnosť okúpe, ďalšia namaľuje obraz a tá tretia povysáva a uprace. Ani popri tejto chorobe Kim neopúšťa humor. „Alter ego, ktoré vám uprace dom? Celkom nápomocné, no stále sa nemá kto postarať o záhradu.“

Kim Noble2
telegraph.co.uk

Svoj príbeh svetu vyrozprávala Kim prostredníctvom svojej knihy „All Of Me“, ktorá bola napísaná prostredníctvom autora Jeffa Hudsona. Je to ťažký príbeh, no spomienky sú hmlisté. Kim sa narodila v roku 1960 do nešťastného manželstva. Rodičia boli zamestnaní v továrni a o Kim sa veľmi nestarali. Vychovávaná bola u miestnych ľudí a na ulici.

Podrobnosti o tom, čo sa všetko udialo v jej detstve, sú veľmi nejasné, no všetko nasvedčuje tomu, že bola medzi prvým a tretím rokom extrémne a opakovane zneužívaná. V tom okamihu sa jej traumatizovaná myseľ rozbila na malé kúsky, a teda na niekoľko oddelených identít. Našťastie väčšina hlavných osobností nemala žiadne spomienky na zneužívanie, tým pádom bola Kim aspoň čiastočne ochránená od toho, čo sa stalo.

Kim Noble 4
mundoesotericoparanormal.com

Keď bola malá, trpela výpadkami pamäte, nebola veľmi dobrá študentka a mala veľmi nevyrovnané správanie. Často bola považovaná za klamárku, pretože odmietala niektoré skutočnosti, na ktoré si nepamätala. Ona sama tomu nerozumela. V mladosti sa viackrát pokúsila o samovraždu, taktiež trpela bulímiou a anorexiou. Dokonca bola jedného času informátorka v oblasti pedofílie.

Mnohokrát končila v nemocnici s rôznymi zraneniami, bola dezorientovaná a nešťastná. Až neskôr jej bola diagnostikovaná disociatívna porucha identity a schizofrénia. Liečbu absolvovala bez liekov. Psychiater postupoval tak, že sa snažil, aby sa každá jedna osobnosť postupne vyrovnala so svojou minulosťou a s tým, čo prežila. Je to dlhodobá a náročná liečba. Jednotlivé osobnosti sa menia na základe akéhosi spínača, no Kim nikdy nevie, kedy sa to stane a čo bude spúšťačom.

Kim Noble9
dailymail.co.uk

V roku 1997 sa jej narodila dcéra Aimee, ktorú hneď po narodení prevzali do starostlivosti sociálne služby. Po celé roky napríklad Patrícia nevedela, že má dcéru. Jej osobnosti viedli súdne spory a nakoniec po rokoch sledovania vzťahu medzi Kim, alebo teda medzi Patríciou a Aimee, súd rozhodol, že Kim sa o svoju dcéru môže starať. Aimee tvrdí, že má rada všetky osobnosti rovnako. Občas však musí vety opakovať viackrát, pretože jednu polovicu povie inej osobnosti ako druhú polovicu, čo je niekedy otravné.

Kim Noble3
dailymail.co.uk

Pokračovanie na ďalšej strane..Komentovať (0)