Štyria informatici, resp. vedci v okuliaroch v šedých vzorovaných svetroch bavili celý svet. Stali sa terčom vtipov o “nerdoch” a z pôvodnej fotografie vzniklo...

Štyria informatici, resp. vedci v okuliaroch v šedých vzorovaných svetroch bavili celý svet. Stali sa terčom vtipov o “nerdoch” a z pôvodnej fotografie vzniklo mnoho vtipných “meme”, ktoré sa šírili na internete. Dnes po rokoch sme sa pozreli na to, ako sa týmto chlapcom, dnes už mužom, darí. Ukázalo sa, že sú to známe mená v oblasti vedy a mnohí, čo sa bavili na ich účet, im teraz môžu len ticho závidieť.

Staromódny obrus, štyria chlapci v okuliaroch, žiadny úsmev a pod fotografiou vtipná poznámka: “Brutální pařba fakulty aplikovaných věd!!!” Verím, že aj vás, rovnako ako mňa tento obrázok pred rokmi pobavil. Fotografia bola vyhotovená v Poľsku v roku 1997 a neskôr sa rozšírila do celého sveta. Postupne vznikali rôzne iné varianty a ľudia si túto fotografiu posielali ako vtip, resp. ak chceli niekoho vysmiať, či zosmiešniť za to, že vyniká svojou inteligenciou.

informatici
fakt.pl

Protagonisti z tejto fotografii sú dnes veľkými odborníkmi v oblasti výpočtovej techniky. Myslím, že sa niet ani čomu čudovať. Dvaja z nich pracujú na vysokých akademických pozíciách doma, no aj v zahraničí, tretí pracuje na svojej kariére v spoločnosti Google a štvrtý pracuje v americkej spoločnosti Space X so známym Elonom Muskom.

informatici2
finanse.wp.pl

Jediný chlapec na fotografii, ktorý nemá okuliare, sa volá Tomasz Czajka a je absolventom Prírodovedeckej fakulty univerzity vo Varšave. Teraz pracuje pre spoločnosť Google a zarába približne 200 000 dolárov ročne. Programovaniu sa začal venovať už v detstve a najlepším darčekom, ako sám hovorí, bol vzácny britský počítačový procesor  Z80.

informatici1
wykop.pl

Z tohto príbehu nám vyplýva jedno múdre ponaučenie. Neposudzuj knihu podľa obalu. Na týchto štyroch chlapcoch sa zabával celý svet, no pozrite sa na nich dnes. Stali sa z nich štyria úspešní ľudia, ktorí navyše pracujú tam, kde vždy chceli. Niekedy nás ľudia jednoducho dokážu poriadne prekvapiť, nemyslíte?

zdroj: interez.sk (Lucia M.), fakt.pl, fici.sk

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )