Foto: Instagram.com

Herci sa vždy snažia nájsť tú najlepšiu filmovú rolu, ktorá by odštartovala ich kariéru a posunula by ich vpred. Niekedy sa to však nevydarí a o tú najlepšiu ponuku prídu.

Každý herec sa snaží dostať tú najlepšiu filmovú rolu, ktorá by ich mohla vystreliť do vôd Hollywoodu. Mnohé z nich už na začiatku vyzerajú lákavo a majú tendenciu byť veľmi populárne. Niekedy sa však nedá úplne všetko predpovedať a filmové roly, ktoré na prvý pohľad nevyzerajú úspešne, patria nakoniec medzi tie najobľúbenejšie. Týchto 14 hercov odmietlo filmy, ktoré z nich mohli urobiť hviezdy. 

Molly Ringwald – Pretty Woman

instagram.com / instagram.com

Veľkou hviezdou filmov pre mládež a „násťročných“ bola v 80-tych rokoch aj Molly Ringwald. Práve Molly si mala zahrať hlavnú úlohu v kultovom filme Pretty Woman, v ktorom dnes hviezdi krásna Julia Roberts. Po prečítaní scenáru ju odmietla, čo však dnes neľutuje. Sama povedala, že Julia Roberts je práve tým, čo tvorí známy film.

Henry Winkler – Pomáda

Winkler bol celosvetovo uznávaným hercom, najmä vďaka úlohe Fonza v dlhotrvajúcom sitkome Happy Days. Zdalo sa, že úloha Dannyho Zuka, v dnes už veľmi populárnom filme Pomáda, je presne určená pre neho, no nebolo to tak. Henry nechcel byť ďalším „tuctovým“ chlapom vo filme, ktorý bude mať perfektný účes a koženú bundu. Práve preto sa úloha posunula Johnovi Travoltovi.

Mel Gibson – Gladiátor

instagram.com / instagram.com

Keďže herec Mel Gibson hral už v roku 1995 vo filme Statočné srdce, bolo jasné, že režisér Gladiátora chcel práve jeho ako bojovníka Maximusa. Gibson však odmietol, pretože si myslel, že je na túto postavu príliš starý a tak ju získal Russell Crowe.

Tom Hanks – Jerry Maguire

flickr.com / instagram.com

Tom Hanks sa považuje za najlepšieho herca v Hollywoode, vďaka čomu sa mu sype jedna ponuka za druhou. Práve kvôli tomu získal aj ponuku od režiséra Camerona Croweho, ktorý si myslel, že Hanks bude ideálny športový agent Jerry Maguire. Hanks však musel odmietnuť, pretože natáčal film s názvom „That Thing You Do!“. Tom Cruise bol navrhnutý ako náhradník a nakoniec sa ukázalo, že bol aj lepšou voľbou.

John Travolta – Forrest Gump

instagram.com / instagram.com

Naopak, rolu ktorú Tom Hanks prijal bol Forrest Gump. Tá však na začiatku nebola určená jemu. Režisér chcel najprv obsadiť Johna Travoltu, ktorý však hranie odmietol. Presný dôvod, prečo tak urobil nik nevie, no otvoril tak dvere nádejnému Tomovi Hanksovi, ktorý Forresta stvárnil perfektne a získal zaňho aj Oscara,

Michelle Pfeiffer – Mlčanie jahniat

instagram.com / instagram.com

Michelle Pfeiffer a Jodie Foster patrili medzi najúspešnejšie a najlepšie mladé herečky v Hollywoode začiatkom 90-tych rokov. Práve preto nebolo žiadnym prekvapením, že keď Pfeiffer odmietla účasť vo filme Mlčanie jahniat, druhou možnosťou bola Jodie Foster. Dnes si už len ťažko vieme predstaviť tento film bez úspešnej Jodie.

Jack Nicholson – Krstný otec

instagram.com / instagram.com

Krstný otec sa radí medzi najlepšie filmy všetkých čias. Veľmi zaujímavé by bolo obsadenie hercom Jackom Nicholsonom, ktorý mal hrať hlavnú úlohu, no nakoniec ju odmietol.

Pamela Anderson – Akty X

wikimedia.org / instagram.com

V 90-tych rokoch patrili Pamela a Gillian Anderson medzi najväčšie celebrity. Síce majú rovnaké priezvisko, nie sú príbuzné. Práve vďaka ich popularite boli jasnou voľbou nielen pre Akty X ale aj pre seriál Baywatch. Nakoniec však Pamela rolu odmietla a v seriáli zahviezdila Gillian.

Leonardo DiCaprio – Americké psycho

wikimedia.org / wikimedia.org

Kultová klasika z roku 2000 s názvom Americké psycho patrí medzi veľmi obľúbené filmy. Tajomstvom však ostáva hlavná postava, ktorú mal stvárniť Leonardo DiCaprio. Ten ponuku prijal, no kvôli záležitostiam pri nakrúcaní z projektu odišiel. Namiesto toho natočil film Pláž a jeho miesto v Americkom psychu si vzal Christian Bale.

Katie Holmes – Buffy, premožiteľka upírov

instagram.com / instagram.com

Buffy, premožiteľka upírov bol jeden z najúspešnejších seriálov, ktoré pomaly načali dnes veľmi obľúbenú tematiku upírov. Sarah Michelle Gellar sa vďaka hlavnej postave zviditeľnila a dnes patrí medzi známe celebrity. Všetko však mohlo byť inak, ak by Katie Holmes prijala hlavnú úlohu.

Will Smith – Matrix

Za prelomový film herca Keanu Reevesa môžeme považovať práve Matrix. Tento film patrí medzi jeden z najlepších a najpopulárnejších vôbec. Vedeli by ste si však predstaviť hlavnú postavu Nea v prevedení Willa Smitha? Niektorí fanúšikovia áno a sami vytvorili trailer Matrix spolu so Smithom.

Sean Connery – Pán prsteňov

wikimedia.org / flickr.com

Sean Connery bol oslovený, aby si zahral úlohu Gandalfa vo filme Pán prsteňov. Connery však túto ponuku odmietol s tým, že knihy nikdy nečítal a scenáru nerozumie. Prišiel tak nielen o veľkú slávu, ale aj o 400 miliónov dolárov, ktoré by za úlohu získal. Ian McKellen takú chybu neurobil a ponuku prijal. Či za ňu dostal rovnakú sumu je však otázne.

Hugh Jackman – James Bond

wikimedia.org / instagram.com

Hugh Jackman má vďaka filmu Wolverine na konte jednu legendárnu filmovú rolu, no vďaka Jamesovi Bondovi mohol mať dve. Austrálsky herec sám priznal, že odmietnutie roly tajného agenta vo filme James Bond bola veľká chyba.

Tom Selleck – Indiana Jones

wikimedia.org / wikimedia.org

Steven Spielberg povedal, že má záujem o to, aby Tom Selleck hral hlavnú úlohu neohrozeného archeológia vo filme Indiana Jones. Tom však odmietol a my si dnes môžeme iba predstavovať, ako by film asi vyzeral, keby sme v ňom nevideli Harrisona Forda.

Pozri aj: Takto vyzerajú v skutočnosti herci, ktorí hrali tie najdesivejšie horové postavy

indy100.com

Príbehy
0
Komentovať (0)