Lukáš Mužla / / Objektívom
Banskobystrický Urban Spot sa počas piatkovej noci niesol v znamení niekoľkých hip-hopových či repových dvojíc. Predstavili sa PJ & Funkdat, Lyrik a Bene z...

Banskobystrický Urban Spot sa počas piatkovej noci niesol v znamení niekoľkých hip-hopových či repových dvojíc. Predstavili sa PJ & Funkdat, Lyrik a Bene z Modrých hôr, Vec so Škrupom a Hafner s Beyuzom. Každá dvojica bola úplne iná, ponúkla jedinečný zážitok a ako celok vytvorili v Banskej Bystrici dokonalú akciu.

Večerný program odštartovalo premietanie skateboardového filmu Peniaze nie sú problém z dielne zvolenských skaterov z LowCostu. Postupne sa začal Urban Spot pomaličky plniť, a to bol signál pre DJ FunkDat-a, aby spolu s českým reperom PJ otvoril piatkovú akciu. Chalani si nenechali ujsť príležitosť a na koncerte slávnostne pokrstili svoj nový album Pol na Půl. Krstným otcom albumu tejto česko-slovenskej spolupráce nebol nikto iný, ako Branči Kováč, alias Vec.

interez.sk
interez.sk

Po tejto dvojici nastúpili Modré Hory. Za úprimné vystúpenie Beneho a Lyrika sa diváci odvďačili nejedným potleskom. Atmosféra bola vynikajúca a bolo vidieť, že chalani z Modrých Hôr si koncert užívajú prinajmenšom rovnako, ako ľudia pod pódiom. Tí ich nakoniec takmer ani nenechali odísť, no keď si uvedomili, čo nasleduje, rýchlo sa preladili na novú nôtu.

interez.sk
interez.sk
interez.sk
interez.sk
interez.sk
interez.sk

Vec a Škrupo odštartovali v Urban Spote pravú piatkovú párty. Veselé piesne ľudí roztancovali a všade kam sa človek pozrel, videl úsmev a radosť na tvárach zúčastnených. Na pódiu sa objavil aj Beyuz a po krátkom čase aj Hafner. Bolo vidno, že chalani sa dobre poznajú a spoločné párty si skutočne vedia užiť.

interez.sk
interez.sk
interez.sk
interez.sk
interez.sk
interez.sk
interez.sk
interez.sk

Večer už po polnoci uzatváral ten najmodernejší slovenský spevák Hafner, so svojím neodlúčiteľným parťákom Beyuzom. Tento koncert im však ešte spríjemňovala chvíle na pódiu charizmatická ryšavá speváčka ZetUZetA. Pokračovali v trende, ktorý udali Vec so Škrupom a z ľudí dostali aj posledné kúsky energie. Prichystali si aj príjemné prekvapenie a na pódium pozvali hosťa – rapera Tona S., ktorý bol skutočným prekvapením večera a spolu s chalanmi si zahral pár skladieb.

interez.sk
interez.sk
interez.sk
interez.sk

Po Hafnerovi však akcia stále nekončila. Našlo sa pár odvážlivcov, ktorí stále nemali dosť, a tak im do tanca znovu zahral DJ FunkDat.

Počas celého večera si ľudia mohli kúpiť tričká, ponožky, či šiltovky, ktoré im tu ponúkali projekty Nejebem na toLowcost. Pri tomto improvizovanom stánku však nešlo len o predaj oblečenia. Ľudia sa tu stretávali, rozprávali, podpisovali sa tu CDčká, robili sa fotky a hlavne ukázali, že na kultúru v Banskej Bystrici „Nejebú“.Komentovať (0)