Lucia Mužlová / / Objektívom
„Dobrý deň Bratislava“. To boli prvé slová belgickej speváčky Selah Sue, ktorá včera vystúpila v známom bratislavskom hudobnom klube MMC. Aj naša redakcia zbalila foťáky...

„Dobrý deň Bratislava“. To boli prvé slová belgickej speváčky Selah Sue, ktorá včera vystúpila v známom bratislavskom hudobnom klube MMC. Aj naša redakcia zbalila foťáky a vybrala sa vypočuť si speváčku, ktorá bola nedávno ocenená ako “Best female solo artist‘‚. Koncert trval približne dve hodiny a bolo sa na čo pozerať.

V úvode vystúpila Selah Sue na pódiu bez svojej kapely a v akustickej verzii zahrala piesne Always Home, pieseň Mommy, ktorú s láskou venovala svojej mame a pieseň Reason. Po týchto troch odohraných piesňach sa k speváčke pridala aj jej kapela a show sa naplno rozbehla. Selah Sue zahrala aj pieseň Daddy a ako sama povedala, táto pieseň vznikla, aby jej otec viac nežiarlil na to, že o ňom pesničku nenapísala.

Jej hudba je zmesou soulu, reggae a nechýbali ani časti, kde si speváčka zarepovala. Všetci v MMC ocenili jej obrovskú energiu a nasadenie, v akom sa v Bratislave predstavila. Bolo vidieť, že si vystupovanie užíva aj s kapelou, ktorú v strede koncertu predstavila: Joachim Saerens (keyboard), Jordi Geuens (bicie), Erik Rademakers (bas gitara), Yannick Werther (gitara, vocály) a Stephanie Rugurika (vokály).

Koncert bol zmesou pesničiek z jej albumov Reason, Rarities a Selah Sue, a zazneli aj najznámejšie piesne ako This World, Peace of Mind, Raggamuffin, Time, Crazy Sufferin a v závere aj vyžiadaná Fear Nothing.

Selah má neuveriteľný rozsah a silu v hlase. Je krásna, pokorná, skvelo sa hýbe a hlavne je talentovaná. Koncertom v Bratislave odštartovala tour po niekoľkých európskych mestách a ako aj sama povedala, lepší štart si ani nemohla želať.

selah sue (0)

selah sue (1)

selah sue

selah sue (2)

selah sue3

selah sue (3)

selah sue4

selah sue (4)

selah sue 5

selah sue (5)

selah sue6

selah sue (9)

selah sue7

selah sue (10)Komentovať (0)