Michal Blaško / / Objektívom
“Naposledy sme hrali v Bratislave asi pred 6 rokmi na jednej študentskej párty, medzitým v Košiciach, potom na festivale Pohoda a teraz sme tu...

“Naposledy sme hrali v Bratislave asi pred 6 rokmi na jednej študentskej párty, medzitým v Košiciach, potom na festivale Pohoda a teraz sme tu s vami v bratislavskom MMC a spoločne si to užijeme!” uviedol koncert populárnej švédskej elektro-swing-hip-hopovej formácie, jej frontman a spevák, Johan Rensfeldt.

Očakávania návštevníkov bratislavského Majestic Music Clubu boli mnohonásobne prekonané. Kapela Movits 12. februára, na svojej 4. zastávke počas 33. koncertného európskeho turné vystúpila na pódiu s plnou silou a nespútanou energiou.

Už fenomenálny nástup za doprovodu výrazného trombónu a saxofónu v tanečných rytmoch prinútil aj toho najposlednejšieho návštevníka rozhýbať svoje unavené či usedené kosti. Zohratá spolupráca dvoch bratov Johana, speváka a autora textov a Andersa, DJ-a a producenta bola dokonalá. Na pódiu sa dokázali vzájomne výrazne podporiť a “odstreliť” atmosféru počas ich vystúpenia do hudobno-tanečných výšin.

Johan svoj počin umocnil aj veľavravným gestom, keď obrazne najprv odstrelil seba a potom svojho kolegu z kapely, saxofonistu, Joakima Nilssona. Elektrizujúce šialenstvo každou sekundou gradovalo nie len na pódiu, ale aj pod ním. Otázka znejúca sálou: „Ste pripravení tancovať?”, bola preto úplne zbytočná. To už kapela odpálila najväčší hit „Dansa I regnet“ z ich nového albumu „Dom försökte begrava oss, dom visste inte att vi var frön“ (Skúsili nás pochovať, nevedeli, že sme semienkami).

Pre Johana je tento song najmä o dobrom jedle, silných pocitoch v nás samých a nespútanom tanci v daždi. Dav pod pódiom hudobníkom ich energiu vracal plným priehrštím. To už skákal, tlieskal, spieval a tancoval v zaplnenej koncertnej sále naozaj každý. Nik nedokázal odolať excentrickým gestám rapujúceho speváka, výraznej rytmike DJa či rýchlym tanečným kreáciám s trubkou a saxofónom.

„Chcete ešte jeden song? Ale budete musieť všetci skákať, silno skákať!” zvolal Johan do mikrofónu pred hlasno vytlieskaným prídavkom.

Atmosféra následne pohltila celý dav. Ten ku koncu, spoločne už so všetkými štyrmi na striedačku rapujúcimi hudobníkmi, spieval jednoduché refrény záverečných skladieb. Svojho sóla sa dočkal aj trombón so saxofónom. Záver prídavku sa zlial s obrovským zaslúženým potleskom jasajúcich, tancujúcich divákov.

„Ďakujeme Bratislavaaaaaa!!!Ďakujemee!“, kričal Johan.

Tí, čo vymenili v tento večer chladné, daždivé ulice hlavného mesta za pozitívnou energiou nabitý koncert Švédov, neoľutovali.Komentovať (0)