Foto: Jane Zei/The Pigeon Gazette

Nejeden z nás vytŕča z davu, do ktorého by zapadol takmer každý. Dnes vám prinášame sériu ilustrácií, ktorá vás ubezpečí v tom, že trapasy sa naozaj nedejú len vám.

Trávenie času s inými ľuďmi môže byť z času na čas zábavné. Ale všetkého je niekedy veľa a keď to raz človek nevie, nuž tak to proste nevie. A nikto s tým nič nenarobí. Trapasy sa dejú každému z nás na dennej báze. Áno je to tak a nie vždy je to príjemné. Lepšie povedané nikdy. Ale čo vždy poteší, je fakt, že v tom nie ste sami. A žiaden komiks nevyjadrí tieto situácie tak precízne ako ten od Jane Zei. Séria obrázkov s názvom „The Pigeon Gazette“ krásne vykresľuje životy ľudí, ktorí sa nedokážu spoločensky začleniť. Ale čuduje sa im niekto?

V dnešnej modernej spoločnosti je toľko skupín, vyznávačov, pseudofilozofov a občas aj filozofov, že človek si jednoducho nevie vybrať. A každá z týchto skupín vyznáva iný etický kódex. Partia obkladačov z vášho vchodu má určite iný typ zábavy aj výber tém na konverzáciu než vaša konzervatívna rodinka.

Tento výstižný webkomiks sa točí najmä okolo hrdinky v okuliaroch, ktorá má radšej svoj svet než ten skutočný a akýmsi zázračným spôsobom sa pravidelne dostáva do nepríjemných situácií. Jej každodenné problémy zahŕňajú jej osobné rozpory, školu či nezhodu s počasím a ďalšie podobné témy. Jane priznáva, že väčšina z týchto príbehov sú (nenápadnou) autobiografiou, a tak je zrejme jej inšpirácia nekonečná.

Jane Zei
Jane Zei
Jane Zei
Jane Zei
Jane Zei
Jane Zei

Pozri aj: Islandské ilustrácie plné čierneho humoru búria verejnosť, no ak ich neuvidíte, spravíte chybu

boredpanda.com, patreon.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy