Foto: Architekt Šebo Lichý

Bratislavčania, ale aj turisti sa môžu tešiť na novú lákavú atrakciu. Z výšky 530 metrov budete môcť pozorovať Nitru, ale aj Rakúske Alpy.

Bratislavčania a turisti, ktorí plánujú navštíviť naše hlavné mesto, sa čoskoro dočkajú novej turistickej atrakcie. Na Devínskej Kobyle, najvyššom bode Bratislavy, totiž vyrastie nová vyhliadková veža, z ktorej budete môcť pozorovať obrovskú časť západného Slovenska až po Nitru, ale dovidíte aj na Viedeň či Rakúske Alpy. 

Devínska Kobyla je najvyšším bodom Bratislavy a preto je logické, že sa realizátori projektu rozhodli novú vyhliadkovú vežu umiestniť práve sem. Lokalita je významná aj z hľadiska geológie. Tvorí začiatok (alebo koniec, ak chcete) karpatského oblúka, rozsiahleho horského systému, ktorý od Bratislavy pokračuje naprieč celým Slovenskom až do Srbska.

Z pripravovanej vyhliadkovej veži na Devínskej Kobyle budete môcť vidieť až po Nitru, no vášmu zraku neujdú ani rakúske Alpy. Na 514 metrovom kopci totiž vyrastie 20 metrová veža, ktorá je predpokladom úspechu turistického ruchu v regióne. Ako povedal pre portál cas.sk starosta mestskej časti Devínska Nová Ves Milan Jambor“ „Predpokladám, že z toho bude top turistická destinácia v Bratislave. Dostanete sa tam asfaltkou na bicykli. Sú tam nádherné výhľady na Zobor a Viedeň, Alpy sú samozrejmosť.“


Vyhliadková veža s výškou 20 metrov bude stáť 180-tisíc eur. Architekti sa pri jej projektovaní inšpirovali miestnym endemitom, ktorý žije na Devínskej Kobyle – pamodlivkou. Napriek tomu, že názov vyhliadky ešte nie je celkom upresnený, údajne už prvé návrhy padli. Jedným z nich bolo aj meno Mária Terézia, po významnej uhorskej panovníčke.

Pozri aj: Slovák chcel natočiť krásne video najkrajšieho mesta na Slovensku. Príroda mu však prekazila všetky plány

interez.sk (red.), bratislava.dnes24.sk, cas.sk

Najnovšie články