vanityfair

Romana Dorotovičová / / Kultúra
Nie je tajomstvom, že niektorí občania Spojených štátov nie sú doposiaľ stotožnení s výsledkom prezidentských volieb. Svoj názor verejne prezentovala aj legendárna kapela Green Day počas svojho vystúpenia na priamom prenose z odovzdávania prestížnych ocenení AMA.

Včera večer, 20. novembra, sa už tradične v USA konalo odovzdávanie cien pre najlepších hudobníkov za rok 2016. Iste ste sa zobudili do dnešného rána a po zapnutí obľúbenej sociálnej siete ste boli okamžite bombardovaní fotkami a videami Seleny Gomez v krásnych červených šatách. Táto úspešná speváčka, mimochodom laureátka AMA v kategórii Favorite Pop/Rock Female Artist, sa po oznámení jej víťazstva ujala mikrofónu a zdelila svojim fanúšikom pár slov vychádzajúcich od srdca.

buzfeed
buzfeed

Selena však nebola jedinou, ktorej sa podarilo zažiariť. Počet fanúšikov si iste upravili aj členovia skupiny Green Day, ktorí počas svojho vystúpenia so skladbou Bang Bang veľmi otvorene prejavili názor na budúcnosť svojej krajiny na čele s Donaldom Trumpom. Novozvoleného prezidenta prirovnali k jednému z azda najslávnejších vodcov, akým bol bezpochyby der fuhrer Adolf Hitler. Nebolo by to však prvýkrát, kedy spevák kapely upravil slová pesničky, prípadne text nasmeroval na vládu prezidenta. Trumpovi spevák uštedril aj pozmenený verš v skladbe American Idiot počas udeľovania cien MTV Europe Music Awards. Rovnomenný album z roku 2004 bol zas odkazom na vtedajšiu vládu prezidenta Busha.

vanityfair
vanityfair

Tento počin však podporujú komentármi fanúšikovia kapely na niekoľkých sociálnych sieťach. A čo si myslíte o vystúpení kapely vy?

interez.sk, Romana Dorotovičová, vanityfair
0
Komentovať (0)