Foto: Pexels

Podľa najnovšej štúdie je nespokojných so svojim prvým sexuálnym zážitkom viac žien, ako mužov.

Štúdia bola vedená organizáciou Zava Med, ktorý sa zaoberá prieskumom a poradenstvom v oblasti sexuality. Tá vyspovedala 1000 ľudí, polovica z nich pochádzala zo Spojených štátov a druhá z Európy. Otázka bola veľmi jednoduchá. Pýtali sa, aké majú dojmy zo svojich prvých sexuálnych skúseností. A trochu konkrétnejšie, čo si myslia o strate svojho panenstva. Štúdia sa tiež pozrela na to, akým mýtom v oblasti sexu ľudia veria a akými bludmi sa nechali zmiasť.

Štúdia ukázala, že až 31% ľudí ľutuje spôsob, akým prišli o svoje panenstvo. V Amerike išlo o 45% ľutujúcich žien, zatiaľ čo v Európe ich bolo čosi menej, teda 36%. Naopak u mužov táto ľútosť neprevláda v tak vysokom počte. 25% Európanov a 22% Američanov mužského pohlavia ľutovali svoju prvú sexuálnu skúsenosť. Najčastejšími dôvodmi bolo buď to, že svojho partnera nemilovali alebo ich do toho partner dotlačil. Štvrtina európskych mužov priznala, že v čase svojho prvého sexu boli opití.

Unsplash

Aj napriek tomu, že tlak partnera sa preukázal ako podstatný dôvod ľútosti u oboch pohlaví, u mužov bola na oboch kontinentoch vedúcim problémom absencia lásky,“ píše sa v štúdii. „Naši účastníci tiež ľutovali, že v čase straty panenstva boli intoxikovaní.“ Štvrtina Európanov uviedla práve tento dôvod ako hlavný, pre ktorý spôsob prvého sexu ľutujú. U Američanov išlo o 14%.

Foto: Pixabay

Na oboch stranách Atlantiku prevládajú aj isté sexuálne mýty. 70% Európanov aj Američanov verí, že použitie kondómu je 100% bezpečné, pričom tento fakt je mylný. Takéto isté číslo účastníkov sa domnievalo, že ich prvý sex bude úžasný, čo je takmer spravidla nepravda. Dve tretiny Američanov verili, že veľkosť rúk a nôh priamo súvisí s veľkosťou prirodzenia. Na obhajobu obyvateľov nového sveta, aj dve tretiny Európanov boli presvedčení, že tento absurdný mýtus je pravdivý.

Z toho vyplýva, že aj keď so svojim prvým sexuálnym zážitkom nieste spokojný, svet sa preto nezrúti. Ide totiž o úplne bežný problém, ktorý nijako neovplyvňuje vás nachádzajúci sexuálny život. Problém však môže predstavovať nevzdelanosť v oblasti sexu, čo môže neskôr spôsobiť poriadne nepríjemnosti. Google však podľa všetkého stále funguje, takže ak vás trápi nejaká otázka z oblasti sexu, ktorou si nieste istí, od overenia vás delí len pár klikov.

Celú štúdiu si môžete prečítať na tomto linku.

Pozri aj: Orgazmus sa dá dosiahnuť aj inak ako sexom. Vyskúšajte ASMR techniku, ktorá je podľa štúdii výborná pre naše duševné zdravie

ladbible.com
Príbehy
0
Komentovať (0)