foto: Instagram (@lara_mara_sheila)

Každý chápe krásu inak. Niektorí považujú za krásne chudé modelky, ktoré sa premávajú na módnych prehliadkach, iným sa zas páči nezvyčajná krása, vďaka ktorej dokáže len malé množstvo ľudí vyniknúť.

Objektívne meradlo na krásu asi neexistuje. Každý má nejaký iný vzor, ktorý je podľa neho perfektný. Niektorí ľudia sa však vedia presadiť aj vďaka tomu, že vyzerajú inak. Práve v roku 2017 sa písalo veľmi veľa o Lare a Mare Bawar, dvojičkách, ktoré sú jednoducho iné. Ich fotografie ukazujú, aká je krása rozmanitá, a že nielen náš zovňajšok, ale najmä to, akí sme a aké máme každý špeciálne vlastnosti, je dôležité. O dievčatkách sa neustále píše a hovorí, vďaka čomu sa dokázali presadiť práve vo svete modelingu.

Hneď po tom, čo sa začalo o Lare a Mare písať trochu viac, módne značky sa o ne začali doslova biť. Všetci ich nazývali „vzácne kvety“. Dôvodom bola najmä ich bledá farba pokožky. Takéto dvojičky sú v skutočnosti veľmi zriedkavé. Podľa štatistík je pravdepodobnosť, že sa narodí albínske dieťa 1:17000. Sami si teda môžete predstaviť, aká pravdepodobnosť je pri dvojčatách. Naozaj veľmi minimálna.

Lara a Mara dnes spolupracujú so značkami ako Nike, Moschino či Bazaar Kids. Spoločnosť Malaville dokonca vyrobila bábiky, ktoré vyzerajú ako dvojčatá.

Ľudia, ktorí trpia albinizmom, sú v dnešnom modernom svete stále diskriminovaní aj napriek tomu, že sa snažíme byť odlišní a vynikať z davu. Najhoršia situácia je však v afrických krajinách, kde sú títo ľudia považovaní za prekliatych a často sú rituálne zabití. Práve Lara a Mara sa snažia prekonať diskrimináciu tohto genetického ochorenia a svoje poslanie berú veľmi vážne.

Dôvodom, prečo majú dvojičky na fotografiách často zatvorené oči je najmä ten, že ľudia, ktorí trpia albinizmom, sú citliví na svetlo a majú slabší zrak. Fotografie, na ktorých sa nachádzajú dievčatá, sú často odfotené bleskom, a preto majú oči zatvorené.

Napriek nízkemu veku dvojičky inšpirujú mnoho ľudí po celom svete. Každá nová fotografia, ktorú uverejnia na svojom Instagrame a motivačný popis k nej, len potvrdzuje, že máme robiť to, čo nás baví a veriť v samých seba.

Toto všetko je však len začiatok ich príbehu. Lara a Mara nie sú len milé deti, ktoré pridávajú na svoj Instagram fotografie, ale sú to najmä dievčatá, ktoré sú už teraz príkladom pre milióny ďalších dievčat a žien po celom svete, ktoré sa boja byť samé sebou.

Deseando a todos un #feliz año nuevo de mucha #alegria y #cariño! 🙌🏻🙌🏿🙌🏻 Que 2018 traiga las #transformaciones que deseamos en el #planeta y la #sociedad, comenzando por la inmensa #diferencia que podemos realizar como indivíduos al alcanzar la #paz en nuestros #corazones! ✨Vamos a #unificar nuestras motivaciones para construyir un #mundo mejor cada día, escojiendo el #respeto, la #gratitud y la #amistad especialmente donde y cuando sea menos fácil de obtenerlos! 😉👐🏿✨ Donde hay #amor hay #esperanza y esto es lo que puede conducirnos adonde queremos llegar entonces es lo que hoy te deseamos a tí, a tu #comunidad y a tus #amigos queridos! Juntos somos #fuertes! 💜❤️💚 ______________________________ Photo by @viniciusterranova Styling by @suyane_ynaya ✨ #BAWARpower #WeAreStrongTogether

A post shared by Lara Mara Sheila (@lara_mara_sheila) on

Diversity is so #beautiful we couldn’t think of a world where everyone looked and acted the same… #creativity and #imagination blossom as we embrace all different needs, shapes and choices in one bigger solution: #love 💜 ____________________________ A #diversidade é tão #linda que não conseguimos #imaginar um #mundo onde todos fossem e agissem de forma igual… #criatividade e #imaginação florescem quando incluímos as mais variadas necessidades, formas e escolhas em uma única solução maior: o #amor 💜 ____________________________ 📸photo by @mar_______vin with creative direction and styling by @adornellas for @fgukmagazine editorial, fashion production by @andreaarradi and @guardaroupasp and beauty by @azhenrique, special thanks to @stinksp

A post shared by Lara Mara Sheila (@lara_mara_sheila) on

Pozri aj: 10 rokov fotil jednu a tú istú lavičku. Silná fotoséria, ktorá rozpráva príbeh jednej lavičky, vás dostane rovnako ako tisíce ďalších ľudí

brightside.me
Príbehy
0
Komentovať (0)