Lucia Mužlová / / Zaujímavosti
Bábätká často vyjadrujú svoje negatívne pocity plačom. Ak bývajú vaše detičky často mrzuté, môže ich trápiť bolesť bruška, chrípka, tráviace ťažkosti, alebo rastúce zúbky....

Bábätká často vyjadrujú svoje negatívne pocity plačom. Ak bývajú vaše detičky často mrzuté, môže ich trápiť bolesť bruška, chrípka, tráviace ťažkosti, alebo rastúce zúbky. To určite každá mamička dobre pozná. Keď už si neviete rady, väčšinou navštívite lekára, aby vám pri týchto problémoch poradil alebo pomohol. V tomto článku vám prinášame tipy na reflexnú masáž chodidiel, ktorá by vám mohla pomôcť, keď už ste v koncoch a chcete svojmu bábätku rýchlo pomôcť.

Každá časť chodidla odpovedá rôznym orgánom, svalom, všeobecne teda častiam tela a jemným masírovaním a stláčaním reflexných bodov môžete pomôcť zmierniť nepohodlie svojich detí. Možno to pre vás nebude žiadna novinka. Reflexná masáž nôh je známa vďaka svojim pozitívnym, ošetrujúcim a liečebným účinkom. Podobne je to aj u dospelých. Pri malých detičkách je to o to intenzívnejšie, pretože ešte nie sú dokonale rozvinuté a sú oveľa vnímavejšie na dotyky. Na nasledujúcich obrázkoch vám poradíme ako na to.

Časti chodidla odpovedajú častiam tela.

reflexna masaz1
littlethings.com

Deti často reagujú na takúto masáž lepšie ako dospelí. Tieto rady samozrejme nenahradia plnohodnotné rady od pediatra, ale za skúšku to stojí. Buďte ale opatrní a nevyvíjajte príliš veľký tlak. Masáž musí byť jemná a sami uvidíte, či sa bábätko po čase upokojí, alebo je naozaj potrebné vyhľadať lekársku pomoc.

Hlava a zúbky

reflexna masaz2
littlethings.com

Špičky prstov korešpondujú s hlavičkou a zúbkami. Veľmi užitočná rada, hlavne ak je vaše bábätko v období, keď sa mu už tlačia prvé zúbky. Niekedy je to veľmi ťažké obdobie, ale verte, že to prejde.

Dutiny

reflexna masaz3
littlethings.com

Stred prstov zodpovedá dutinám. V prípade, že vaše bábätko trpí nádchou, neustále kýcha, alebo má problémy s dýchaním, skúste mu uľaviť pomocou masáže. Pri týchto symptómoch sa ale vždy poraďte aj so svojím pediatrom. Masáž je nápomocná v prípade, že nejde o vážny zdravotný stav.

Pľúca

reflexna masaz4
littlethings.com

Preťaženie hrudníka je u detí s najväčšou pravdepodobnosťou spôsobené nachladnutím alebo infekciou. Ak sa bábätko nelieči, môže to viesť k závažným problémom s dýchaním, ale aj s jedením a spánkom. Okrem rád od pediatra vyskúšajte aj jemnú masáž oblasti pod prstami, ktorá odpovedá práve pľúcam.

Pokračovanie na ďalšej strane…

0
Komentovať (0)