Denne príde o život následkom rôznych nehôd, prírodných katastrof alebo zločinov obrovské množstvo ľudí. Snažíme sa byť opatrní a vždy pripravení, ale osud nás...

Denne príde o život následkom rôznych nehôd, prírodných katastrof alebo zločinov obrovské množstvo ľudí. Snažíme sa byť opatrní a vždy pripravení, ale osud nás neustále stavia do neočakávaných situácií. Najdôležitejším faktorom v takýchto momentoch je vôla prežiť, ale taktiež veľká dávka šťastia. Prečítajte si osem príbehov ľudí, ktorí prežili napriek tomu, že im osud pripravil takmer istú smrť.

prezitie (5)
zdroj: survivor-story.com

Mauro Prosperi  je bežec na dlhé trate, ktorý sa v roku 1994 zúčastnil súťaže Marathon Des Sables v Maroku, čo je 233 kilometrov dlhý pretek trvajúci celých 6 dní. Ide asi o najťažšiu bežeckú súťaž na svete, ktorá sa rovná šiestim maratónom. Mauro sa ale počas piesočnej búrky stratil a bežal zlým smerom, do Alžírska. Po 36 hodinách mu došla voda aj jedlo a prežil iba vďaka tomu, že pil vlastný moč, jedol netopiere a hady, ktorých si v púšti ulovil. Dokonca sa pokúsil o samovraždu, podrezal si zápästia svojím vreckovým nožom, ale vzhľadom na dehydratáciu bola jeho krv tak hustá, že rany sa mu po chvíli zapchali zoschnutou krvou. Po deviatich ťažkých dňoch ho našla Nomádska kočovná rodina, ktorá ho vzala do Alžírskeho vojenského tábora, odkiaľ bol prevezený do nemocnice o 18 kilogramov ľahší ako pred začatím súťaže.

prezitie (2)
zdroj: usatoday.com

21. január 1985 je deň leteckej katastrofy v štáte Nevada, USA. Lietadlo spoločnosti Galaxy Airlines sa necelých 2,5 kilometra po štarte zrútilo a skončilo v plameňoch. Zo 71 pasažierov prežili nehodu len traja, z toho dvaja zomreli na následky zranení asi týždeň po nehode. Jediným preživším sa tak stal George Lamson Junior, ktorého ešte pred dopadom lietadla na zem vymrštilo aj so sedadlom z lietadla. George stále sediac vo svojom sedadle pristál priamo uprostred mesta Remo, na ulici South Virginia.