Denne príde o život následkom rôznych nehôd, prírodných katastrof alebo zločinov obrovské množstvo ľudí. Snažíme sa byť opatrní a vždy pripravení, ale osud nás...

Denne príde o život následkom rôznych nehôd, prírodných katastrof alebo zločinov obrovské množstvo ľudí. Snažíme sa byť opatrní a vždy pripravení, ale osud nás neustále stavia do neočakávaných situácií. Najdôležitejším faktorom v takýchto momentoch je vôla prežiť, ale taktiež veľká dávka šťastia. Prečítajte si už druhú časť príbehov ľudí, ktorým šťastie naozaj prialo.

pribehy 1
telegraph.com

Michelina Lewandowski sa z Poľka presťahovala do Británie. Tam ju ale čakala najväčšia nočná mora jej života. Bola prepadnutá dvoma útočníkmi a následne pochovaná zaživa. Michelinu pochovali do plytkého hrobu zviazanú v lepenkovej škatuli. Vďaka zásnubnému prsteňu sa jej podarilo uvoľniť ruky a potom aj nohy. Dostala sa zo svojho hrobu a prípad okamžite hlásila na polícii. Michelina trpela ešte dlhú dobu nočnými morami. Mala problémy s chôdzou a ťažko sa jej dýchalo. Útočníci boli dostihnutí a odsúdení na 20 rokov väzenia.

nypost.com
nypost.com

Prežiť pád zo 47-meho poschodia? Nemožné, hovoríte si. Alcidesovi Morenovi sa to však podarilo. Alcides a jeho brat Edgar pracovali dlhé roky ako umývači okien na New Yorkských mrakodrapoch. V decembri 2007 sa ale stala nehoda, ich plošina sa uvoľnila a obaja bratia spadli z výšky 47-meho poschodia priamo na zem. Edgar bol na mieste mŕtvy, ale Alcides na prekvapenie lekárov nie. Bol pri vedomí a keď prichádzala pomoc sám sa posadil. V nemocnici zistili, že má poranenú chrbticu, mozog, polámané končatiny aj rebrá, ale žil. Lekári predpokladali, že sa do roku alebo dvoch úplne zotaví, ale Alcides im pripravil ďalšie prekvapenie. Do leta bol úplne zdravý.

dailymail.co.uk
dailymail.co.uk

Pacienti s HIV môžu v dnešnej dobe žiť ešte celé roky, ba aj desaťročia. Nebolo to tak ale vždy. V 80.tich a na začiatku 90.tich rokov bola diagnóza HIV predzvesťou istej smrti. Timothy Brown zistil svoj osud v roku 1995 a aj keď mu medicína vtedy nepriala, začali ho liečiť. Prvých 10 rokov dostával lieky, ktoré postup choroby spomaľovali v roku 2005 však dostal kvôli zničenej imunite leukémiu. Podstúpil sériu drahých vyšetrení, riskantnú experimentálnu liečbu a šťastie mu prialo. Stal sa prvým vyliečením pacientom s HIV.

abcnews.go.com
abcnews.go.com

Baktérie ktoré vám požierajú mäso z tváre… To znie ako prípad pre Dr. Housa. V skutočnosti sa takáto vec prihodila iba 5-ročnému chlapcovi menom Jake Finkbonner. V roku 2006, keď na basketbalovom zápase po zranení vypľul svoju peru, mu diagnostikovali baktériu Strep A, ktorá sa do tela dostáva otvorenými ranami a okamžite začne požierať ľudské mäso. Pacienti s touto baktériou väčšinou neprežijú ani 24 hodín. Akoby zázrakom sa však u Jakea postup baktérie postupne spomaľoval, až napokon celkom ustal. Jake podstúpil mnoho nepríjemných chirurgických zákrokov, ale prežil.

cbsnews.com
cbsnews.com

Počuli ste o Železničnom vrahovi? Holly Dunn bola jeho poslednou obeťou. A bola jediná, čo prežila. 29. Augusta 1997 ju neznámy muž požiadal o peniaze. Neskôr bola Holly prepadnutá, znásilnená, bodnutá do krku a zbitá na nepoznanie. Keď sa prebrala, odtackala sa do najbližšieho domu, kde jej privolali lekársku pomoc. Zo zranení sa nakoniec zotavila a keď útočníka dolapili, dokázala ho identifikovať. Išlo o neznámeho muža, ktorý ju požiadal o peniaze. Holly mala neuveriteľné šťastie… Ani jedna z vrahových obetí sa už po útoku nikdy neprebrala. Vrah, Angel Resendiz, zabil počas 13 rokov najmenej 15 ľudí a bol odsúdený na trest smrti.

nydailynews.com
nydailynews.com

Haváriu Airbusu A310 máme ešte stále v čerstvej pamäti. Odohrala sa 30. Júna 2009 a lietadlo sa zrútilo do Indického oceánu. Bahiu Bakari vyhodilo z lietadla bez plávacej vesty. Bahia nebola dobrý plavec, podarilo sa jej však zachytiť plávajúcej časti z trupu lietadla. Po deviatich hodinách na ňu natrafil pátrací tím na záchrannom člne. Ihneď ju preniesli do nemocnice, kde jej diagnostikovali zlomeninu bedrovej a kľúčnej kosti. Jej matka, ktorá bola taktiež na palube lietadla, haváriu neprežila.

foxnews.com
foxnews.com

Výlet dvoch dlhoročných kamarátov na rybačku do Mexického zálivu sa zvrtol na tragédiu. Ken Henderson a Ed Coen sa v marci 2012 vybrali na výlet, no ich loď sa v strede ničoho začala potápať. Pokúšali sa pomocou čerpadla katastrofu zastaviť, no nepodarilo sa im to, a tak v poslednej chvíli vzali dve záchranné vesty a vydali sa napospas osudu do mrazivej vody. Spolu bojovali s únavou, dehydratáciou a podchladením. Keď už to so štíhlejším Edom vyzeralo naozaj zle, rozhodol sa Ken na zúfalý čin. Plával smerom k vzdialenej ropnej plošine, ktorá mala byť neďaleko. Ken to takmer nezvládol. Po ceste začal halucinovať, ale nakoniec sa mu podarilo dostať k plošine. Tá bola od miesta nehody vzdialená dobrých 80 kilometrov a od potopenia lode prešlo viac ako 50 hodín. Ken zavolal manželke a pobrežnej stráži, ktorej sa podarilo nájsť bezvládne telo jeho kamaráta.

cwildlife.blogspot.com
cwildlife.blogspot.com

Keď k vám domov príde na návštevu medveď, nie je to vôbec žiadna sranda. Svoje by o tom mohol povedať Richard Moyer, ktorému sa takáto situácia prihodila. Ráno 3. Októbra 2011 bolo pre Richarda ako každé iné. Vstal, vyšiel na terasu svojho domu, aby zavolal na psa, ktorý sa po nociach zvykol túlať po lesoch okolo domu. A naozaj, po chvíli volania zbadal z lesa vybehnúť zraneného domáceho miláčika. Za chrbtom mu však utekal aj nečakaný hosť a to medveď čierny. Ten okamžite medzi dverami zaútočil na vyplašeného Richarda. Richard stretnutie prežil. Rana na hlave si však vyslúžila 37 stehov. Rodina však toto divadlo nevidela… Manželka a 10-ročný syn túto rannú návštevu prespali.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )