foto: instagram.com (ricoocir)

Napriek tomu, že je Bali nádherný ostrov, jeho ulice sú plné túlavých psov.

Aj keď sa vláda snaží tento problém vyriešiť a udržať situáciu pod kontrolou, zvieracie útulky a občania Bali často radšej vezmú starostlivosť o túlavé zvieratá do vlastných rúk. Vďaka ich hinduistickej viere viacerí z nich veria, že staranie alebo adoptovanie psa im uľahčí cestu do neba. Krásnym príkladom je aj príbeh tohto huskyho, ktorý bol nájdený na ulici v zúboženom stave.

Po tom, čo ho našiel, sa jeho novým majiteľom stal Rico Soegiarto. 26-ročný obyvateľ Bali na neho natrafil počas prechádzky mestom Denpasar. Psíkovi na viacerých miestach chýbala srsť a bol tak vychudnutý, až mu presvitali kosti. Keby ho bol nechal na ulici, zrejme by mu už nezostávalo veľa času. Aj napriek tomu, v akom zlom stave sa husky nachádzal, jeho jasné modré oči Rica presvedčili, aby ho vzal so sebou domov.

„Neviem, čo na ňom bolo také výnimočné,“ povedal Rico. „Celé je to o srdci a zvláštnom pocite. Našiel som ho cestou domov z práce, doslova v strede ulice.“

Huskyho potom čakal celý proces liečenia, počas ktorého mu Rico chcel vrátiť zdravie a šancu na dobrý život. To, čo sa zo zúboženého túlavého psa stalo po niekoľkých týždňoch umývania, česania, poctivého kŕmenia a nespočetných návštevách veterinára, je jednoducho úžasné. O premenu svojho milovaného domáceho miláčika sa jeho nový majiteľ podelil aj na svojom Instagrame, kde sa jeho príspevok stal okamžitým hitom.

Z fotografií, ktoré Rico uverejnil, je hneď jasné, že zachránený psík si svojho zachráncu okamžite zamiloval a je mu nesmierne vďačný. „Zbožňuje, keď ho niekto hladká“ tvrdí Rico. „Aj napriek tomu, čím si musel prejsť, je nesmierne spoločenský. Vzhľadom k tomu, že je na Bali nespočetne veľa zlodejov, mi to niekedy robí starosti.“

Momentálne je psík šťastný v Ricovej domácnosti spolu s ďalšími štyrmi psími priateľmi. Jeho nový majiteľ sa vyznamenal aj pri výbere mena. Svojho huskyho, ktorý takmer umrel opustený na ulici, nazval Hope.

Keď Rico našiel psíka na ulici, bol vychudnutý až na kosť

foto: instagram.com (ricoocir)

Doma ho umyl, nakŕmil a vzorne sa o neho postaral

foto: instagram.com (ricoocir)

Do jeho jasných modrých očí sa Rico okamžite zamiloval

foto: instagram.com (ricoocir)

Bol rozhodnutý poskytnúť mu všetko, čo potreboval

foto: instagram.com (ricoocir)

Zachránený husky je svojmu novému majiteľovi nesmierne vďačný a oddaný

foto: instagram.com (ricoocir)
Príbehy
0
Komentovať (0)