Foto: Pexels

Americká vláda podpísala ďalšie kontroverzné povolenie.

Vláda Donalda Trumpa urobila už niekoľko nerozumných krokov, ktoré viacerí kritici odmietajú. Či už ide o neudelenie víz len na základe krajiny, z ktorej chcete vycestovať, alebo najnovšie rozhodnutie, ktoré lovcom povoľuje dovážať do krajiny hlavy mŕtvych slonov zabitých v Zambii a Zimbabwe. 

Toto rozhodnutie je v rozpore s predchádzajúcou politikou prezidenta Baracka Obamu, ktorého cieľom bolo chránenie ohrozených afrických druhov. Tie sú najčastejšie lovené kvôli slonovine. Vďaka tejto zmene tak lovci, ktorí zabili slony medzi 21. januárom 2016 a 31. decembrom 2018 môžu požiadať úrady, aby si svoje trofeje mohli doviezť do Spojených štátov.

Hoci africké slony sú na zozname ohrozených druhov, americká vláda nemá so zabíjaním zvierat problém, ak lovci dokážu, že ich zabitie je prínosné pre zachovanie ich druhu. Podľa vládnej agentúry United States Fish and Wildlife Service práve regulované lovenie napomáha k ich ochrane.

Foto: Pexels

Barack Obama tento krok v minulosti neschvaľoval, a preto v roku 2014 dovážanie trofejí do Spojených štátov zakázal, keďže počet populácií slonov sa rapídne zmenšuje. Vďaka tomu vlády v Zambii a Zimbabwe donútené vyriešiť problém pytliactva a lovci musia dodržiavať určité normy.

Ochranári zvierat považujú tento krok za protichodný, pretože tým lovcov podnecujú k ďalším a ďalším úlovkom, bez ohľadu na to, ako veľmi je druh ohrozený. Za zmienku tiež stojí, že lov zvierat patrí medzi obľúbené športy viacerých členov Trumpovej administratívy, vrátane prezidentovho syna, Donalda Trumpa Jr., ktorý sa tiež pochválil fotkou, kde v ruke drží odrezaný chvost slona.

Pozri aj: Koľko stojí človek? Na novodobej dražbe otrokov v Líbyi si môžete kúpiť ľudský život za takúto smiešnu sumu

ladbible.com
Uložiť článok

Najnovšie články