Foto: Chernin Entertainment

A nepozrie si ho každý, teda aspoň oficiálne.

Thriller Red Sparrow alebo po slovensky Červená volavka, v ktorom môžeme vidieť obľúbenú herečku Jennifer Lawrence, totiž dostal rating „R“, čo znamená, že je neprístupný mladistvým divákom. Vzhľadom k tomu, že hovoríme o hollywoodskom projekte, ide o veľmi zarážajúci fakt. Práve tento rating by mohol výrazne ovplyvniť návštevnosť filmu. Napraviť by ju však mohli hlavné lákadlá, ktorými sú napríklad hviezdne obsadenie, temno-pusté prostredie Ruska a v neposlednej rade dôvody pre „erkový“ rating.

Tými sú hrubé násilie, mučenie, sexuálny obsah, vulgarizmy a úplná nahota. Čo viac si priať? V súčasnej dobe sa tvorcovia akčných filmov vyhýbajú ostrému vyobrazeniu kriminálnej reality. Nahá Jennifer Lawrence, ktorá seká krvavo a bezostyšne svojich nepriateľov hlava-nehlava si však servítku pred ústa ani pred hlaveň svojej zbrane nedáva. Zmieňovaným „erkový“ rating bol odhalený v poslednom traileri.

Trailer bol odvysielaný na tohtoročnom Super Bowle a zožal relatívne priaznivé reakcie. Dôležitou zaujímavosťou je, že časť tohto filmu bola natáčaná aj u nás na Slovensku, kde si naše hlavné mesto, so svojou komunistickou architektúrou zahralo Rusko. Po bratislavských uliciach sa tak poprechádzala zmieňovaná Jennifer spolu s Jeremym Ironsom, ktorý vo filme stvárni Rusa menom Vladimir Andrejevič Korčnoj.Premiéra filmu na Slovensku je naplánovaná na 1. marca 2018. Veríme, že už len fakt, že sa vo filme objaví naše hlavné mesto, pritiahne do kín veľké množstvo divákov.

Pozri aj: Stephen Hawking usporiadal bizarný večierok pre cestovateľov v čase. Pozvánky rozposlal až po jeho skončení a takýto bol výsledok

cinemablend.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy