Foto: Cosmopolitan

katka / / Série
Keď sa rozhodnete nahradiť profesionálnych modelov za obyčajných ľudí, výsledok takmer zaručene stojí za to.

Aby bola romantická novela úspešná, musí to v nej iskriť od momentu, kedy ju uvidíte. Práve preto je, hoci by nemal byť, veľmi dôležitý obal knihy. Na ňom sú takmer pravidlom modeli – nezáleží na tom či jeden, alebo pár, hlavne aby boli v dramatickej zmyselnej póze. Ak sa však v takýchto polohách odfotia bežní ľudia, výslednú obálku knihy naozaj nie je možné brať vážne.

Podľa spisovateľky Lorraine Heathovej sú obálky romantických noviel jedným z najpodstatnejších kritérií, podľa ktorých si čitatelia knihy vyberajú. „Zakladajú si na obale, je to to prvé, na čo pozerajú. Videla som aj ľudí, ktorí si knihu vybrali len preto, že chceli obal,“ tvrdí Lorraine. „Musí byť trochu provokatívny. Tiež pomáha, ak dokáže zachytiť náladu celého príbehu.“

Fotografka Kathleen Kamphausen sa rozhodla pre vtipný experiment. Prerobila jedny z najvášnivejších obálok časopisov, no namiesto opálených modelov nafotila obyčajných ľudí. Pozrite si, aké obálky sa jej podarilo vytvoriť. Ktorú z nich by ste si kúpili vy?

Cosmopolitan
Cosmopolitan
Cosmopolitan
Cosmopolitan
Cosmopolitan
Cosmopolitan
Cosmopolitan
Cosmopolitan
Cosmopolitan
Cosmopolitan

Pozri aj: 15+ fotografií mačiek, ktoré vyzerajú akoby vôbec neboli z tohto sveta

boredpanda.com
0
Komentovať (0)