Lucia Strmenská / / Zaujímavosti
Vojenská základňa Oblasť/Area 51 je jedno z najtajnejších miest z celého sveta. Bola založená v roku 1957 a jej existencia sa do roku 1994 neustále popierala. Toto územie...

Vojenská základňa Oblasť/Area 51 je jedno z najtajnejších miest z celého sveta. Bola založená v roku 1957 a jej existencia sa do roku 1994 neustále popierala. Toto územie vlastní vláda USA a údajne je to jadrová základňa určená na vývoj a testovanie prototypov nových vojenských lietadiel a zbraní. V skutočnosti ale nikto presne nevie, čo sa na tomto mieste naozaj deje. Area 51 je pre ľudí známa aj pod názvami The Box, Dreamland, Red Square, … Nachádza sa v okolí vyschnutého jazera Groom Lake v púšti Nevada a jej rozloha je cca 40km x 40km.

http://galaxyweird.blogspot.sk/
galaxyweird.blogspot.sk

Prečo je ale táto oblasť tak známa? Práve pre jej tajomstvo, práve preto, lebo nikto nevie, čo sa vo vnútri deje. Vláda neustále odmieta zodpovedať všetky otázky týkajúce sa tohto miesta. Oblasť 51 je naschvál umiestnená medzi vysokými pohoriami a nie je možné miesto odnikiaľ vidieť.  Cesty, ktoré sem vedú, sú prázdne a stále prísne strážené kontrolnými jednotkami. V okolí základne sú rozmiestnené míny, kamery a bariéry z ostnatého drôtu. Cez vzdušný priestor je nad týmto územím prísne zakázané letieť akýmkoľvek lietadlom okrem vojenského. Za zakázané vniknutie do oblasti sa účtujú pokuty až päť tisíc amerických dolárov. Niektorí svedkovia tvrdia, že boli násilne držaní, poprehľadávaní a nepretržite vypočúvaní niekedy až osem hodín. Podľa najznámejších konšpiračných teórií spojených s týmto miestom tu vláda skúma mimozemské bytosti a technológie.Komentovať (0)