Foto: Twitter, CC Wikimedia

Chesterova smrť šokovala mnoho ľudí po celom svete a zároveň znovu otvorila tému problematiky psychických chorôb.

Chester Bennington, frontman svetoznámej skupiny Linkin Park, spáchal samovraždu 20. júla tohto roku, po tom, čo trpel ťažkými depresiami. Pred pár dňami zdieľala jeho žena Talinda na Twitteri domáce zábery, na ktorých sa smial a bavil sa so svojou rodinou. To všetko sa odohralo len 36 hodín predtým, ako si vzal život.

K emotívnej pocte na sociálnej sieti napísala: „Môj ďalší tweet bude najemotívnejší, aký som kedy zverejnila. Chcem vám to ukázať preto, aby ste pochopili, že depresia nemá žiadnu tvár ani náladu.“ Ku svojmu ďalšiemu tweetu napísala: „Takto vyzerala depresia len 36 hodín pred jeho smrťou. Veľmi nás ľúbil a my sme ľúbili jeho #fuckdepression #MakeChesterProud.

Dva hashtagy, ktorými svoj príspevok zakončila sa stali pre Talindu typické, po smrti jej manžela. V súčasnosti vedie online komunitu pre podporu ľudí trpiacich depresiou a zároveň sa snaží pomôcť tým, ktorých sa Chesterova smrť najväčšmi dotkla. Príspevok uverejnila len tri dni po tom, čo ich 15 ročný syn Draven Bennington uverejnil tri videá počas týždňa Národnej Prevencie proti samovraždám, ako reakciu na smrť otca.

V prvom videu sa ho moderátor opýtal na znaky depresie a to, či si všimol u svojho otca nejaké zmeny. „Dokázal to naozaj dobre skrývať. Videl som ho týždeň predtým a nikdy by som nedokázal povedať, že sa na ňom niečo zmenilo.“ odpovedal Draven. „Myslel som, že všetko je úplne v poriadku.Shooting LInkinpark@donwload festival

Pokiaľ váš priateľ alebo niekto vo vašej blízkosti tvrdí, že Chesterova smrť bola sebecká, oplatí sa mu vysvetliť, že ak je niekto požehnaný materiálnym bohatstvom, slávou a úspechmi, nemusí to ešte znamenať, že je šťastný a vyrovnaný so svojimi démonmi. K tejto problematike sa vyjadril aj expert na duševné zdravie. „Sláva a bohatstvo dokážu veľmi ľahko spôsobiť psychické problémy.

Aj keď to tak z druhej strany nemusí vyzerať, sláva vie spôsobiť veľa problémov. Množstvo fotiek, na ktorých sa objavíte, množstvo ľudí, ktorí vás sledujú na internete a na pódiu, to všetko vás dovedie k myšlienke, že už viac nežijete normálnym životom. A to môže mať veľmi negatívny dopad na ľudskú myseľ.

Tieto problémy sa môže dotknúť každého. Takisto ako to mohlo postihnúť obrovskú hviezdu, tak sa to môže stať aj vám. Mnohokrát človek nevie, ako sa má s depresiou vyrovnať. V spoločnosti sa tento problém tiež stále neakceptuje a obzvlášť nie u mužov. Veľakrát sa o depresiách hovorí, no ľudia si stále neuvedomujú, aký závažný problém v skutočnosti duševné choroby predstavujú.

Pozri aj: Chester Bennington síce umrel, ale jeho odkaz zostáva. 10 piesní, vďaka ktorým Chester ostane v našich srdciach navždy

ladbible.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy