/ 0 / Lucia Mužlová
14Máte radi nezvyčajné miesta? Pre niektorých majú takéto miesta isté čaro. Nie je to klasická dovolenka pri mori, to treba uznať. Ak máte záujem...

14Máte radi nezvyčajné miesta? Pre niektorých majú takéto miesta isté čaro. Nie je to klasická dovolenka pri mori, to treba uznať. Ak máte záujem vidieť tieto podivné miesta, budete musieť zmeniť destináciu, obetovať all-inclusive stredisko a vybrať sa tam na vlastnú päsť. Svet je plný rarít a kurióznych miest, ktoré čakajú na objavenie. Či sa už jedná o podivné stromy, alebo o zabudnuté mohutné ruky, každý „podivín“ si určite nájde to svoje. Kam by ste sa vybrali najradšej?

Tajomné obrazce na planine Nazca- Peru

zahadne miesta1
flickr.com

Viac o nich sa dočítate v tomto článku.

Červená pláž – Panjin, Čína

zahadne miesta2
flickr.com

Táto pláž je pokrytá morskou riasou s názvom sueda, ktorá má na jeseň takýto sýty a žiarivý odtieň červenej. Pre verejnosť je otvorená len malá časť tejto pláže.

Čokoládové vrchy – ostrov Bohol, Filipíny

zahadne miesta3
flickr.com

Čokoládové vrchy vznikli vďaka vodnej erózii. Názov vyplýva z toho, že v období sucha listy na stromoch postupne menia svoju farbu od krásnej zelenej až po hnedú, keď vyzerajú ako kopčeky čokolády.

Bermúdsky trojuholník – Atlantický oceán

zahadne miesta4
flickr.com

Viete o tom, že záhada Bermúdskeho trojuholníka je už vyriešená? Viac o tom si prečítate tu…

Neobývané mesto Varosha – Cyprus

zahadne miesta5
flickr.com

Varosha je úplne neobývané mesto na pobreží Cypru. Po tureckej invázii boli všetci obyvatelia mesta evakuovaní. Z diaľky toto mesto vyzerá ako rušná turistická oblasť. Keď sa však priblížite, zistítr, že je toto miesto tiché a opustené.

Mačací ostrov – Japonsko

zahadne miesta6
architecturendesign.net

Na tomto mieste žije približne sto ľudí a až trikrát viac mačiek. Pôvodne mali mačky na ostrove loviť myši, ktoré požierali priadku morušovú, z ktorej miestni vyrábali hodváb. Keď sa premnožené mačky vymkli kontrole, miestni si z toho nič nerobili. Dokonca si mačku určili za akéhosi „patróna“ celého ostrova.

Jazero Hilier – Austrália

zahadne miesta7
flickr.com

Jazero má sýtu ružovú farbu po celý rok, a to v dôsledku vysokého obsahu soli a vďaka prítomnosti slanomilných druhov rias, známych ako dunaliella salina.

Tržnica Akodessewa – Togo

zahadne miesta8
flickr.com

Lebky, časti tiel a hlavy rôznych živočíchov sú všetko „výrobky“ predávané na tomto trhu. Ide o trh a zároveň istý rituál, ktorý praktizujú miestni v rámci svojho náboženstva, ktoré vyznávajú.

Vodná pevnosť Maunsell – Severné more, Anglicko

zahadne miesta9
flickr.com

Táto vodná pevnosť bola určená k ochrane Anglicka od nacistických invázií počas druhej svetovej vojny. V súčasnej dobe sú opustené a vytvárajú desivú siluetu nad obzorom.

Goblin Valley State Park – Utah, USA

zahadne miesta10
flickr.com

Podivná časť krajiny pokrytá mäkkým pieskovcom, ktorá je veľmi populárna a sprevádza turistov naprieč turistickým chodníkom v Utahu.

Pokračovanie na ďalšej strane…Komentovať (0)