Foto: Screen: Youtube (Youtube Spotlight)

Na Youtube sa nachádza množstvo rôznych videí.

Niektoré sú zábavné, niektoré vás niečo naučia a ostatné sú jednoducho zvláštne. Zrejme by vás však prekvapilo, že video, ktoré si získalo najviac dislikov je práve video od samotného Youtubu. Každoročný Youtube rewind si získal extrémne množstvo nenávisti a tento rekord sa mu podarilo zlomiť len za smiešnych šesť dní.

Na tohtoročnom rewinde sa objavilo veľké množstvo mien. Fanúšikovia sa však sťažovali na to, že takmer nikoho z nich nepoznajú. Ďalším kritickým bodom malo byť aj to, že do rewindu nebol zaradený mimoriadne obľúbený Pewdiepie, ktorý webstránke s počtom 76 miliónov odberateľov, neoficiálne kraľuje.

Youtube a reklama

Spoznal som možno 5 až 6 ľudí,” posťažoval sa jeden s používateľov, zatiaľ čo ďalší napísal: “Kto do čerta sú títo ľudia?” A to je len maličký zlomok komentárov, ktoré sa vo väčšine nesú v tom istom duchu. Niektorým ľuďom sa však nepáčilo ani video samo o sebe a jeho produkciu označili za katastrofálnu. Kritika smerovala aj k faktu, že rewind ignoroval takmer všetky udalosti zo sveta internetovej kultúry.

Ak dá niečo ľudí opäť dokopy, tak to bude hejt na toto video,” uzavrel celý rozruch okolo rewindu jeden z používateľov. Youtuber Marques Brownlee, ktorý svoj kanál s takmer 8 miliónmi odberateľov zasvätil novinkám zo sveta techniky prehlásil, že rewind sa stal jednou masívnou reklamnou plochou pre Youtube. Pokiaľ by vás zaujímalo, čo presne znamená video s najväčším počtom dislikov, na pomer 128 182 767  zhliadnutí je to 11 miliónov palcov dole a len dva 2 milióny likov.

ladbible.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )