Foto: moviestillsdb.com

Kto je majstrom hororu?

Zrejme nepotrvá dlho, kým budete vedieť na túto otázku správne odpovedať. Stephen King, vydal prvú profesionálnu poviedku v roku 1967, zatiaľ čo jeho prvé veľké dielo vyšlo až v roku 1973. Bol ním hrozivý román Carrie, ktorý od čias svojho vydania, viac-menej dominuje hororovému žánru. Odvtedy však utieklo veľa vody, Kingove knihy zaplnili veľa políc a veľké množstvo z nich dostalo filmovú adaptáciu.

O Kingovi je notoricky známe, že nemá rád filmy nakrútené podľa jeho kníh. Je tu však jeden z nich, ktorý je desivejší ako To, Osvietenie či Misery nechce zomrieť. Toto dielo sa v našich končinách nedočkalo tak masového prijatia, ako napríklad na domácej pôde, v Spojených štátoch. Kniha Salem’s Lot alebo Prekliatie Salemu, bola vydaná v roku 1975.

Remaku sa ujali profíci

Prešli ďalšie štyri roky a svetu sa naskytla adaptácia tohto veľkolepého diela v podobe dvojdielnej minisérie. Film o vampírskom víruse, ktorý sa šíri malým mestečkom je už dnes síce trochu naivný, no v čase jeho premiéry išlo o skutočný trhák. Zrejme práve preto sa dočkáme jeho sviežej verzie, v novom kabáte. O film sa postarajú tvorcovia Conjuringu, James Wan a Gary Dauberman.

Príbeh sa točí okolo spisovateľa, ktorý sa vracia do svojho rodného mesta, aby tu písal o opustenom dome, ktorým sa stáva celkom posadnutý. Jeho osud sa čoskoro pretína s prívetivým obchodníkom so starožitnosťami a jeho smrteľne bledým asistentom. Film zatiaľ nemá režiséra, takže by bolo veľmi trúfalé hovoriť o dátume premiéry, no nie je vylúčené, že ho uvidíme začiatkom roka 2021.

unilad.co.uk
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy