foto: Space.com

Nad Európou sa objavil záhadný oblak, ktorý spozorovalo mnoho ľudí z Poľska, Nemecka, Ukrajiny, Rakúska či Slovenska.

Vo včerajších skorých ranných hodinách bol o zhruba 4:30 pozorovaný modrastý oblak s ružovkastým nádychom nad východným obzorom. Tento oblak nebol viazaný na žiadnu oblačnosť a podľa dát sa nachádzal vo výške 12 km nad zemou.

Iný druh oblačnosti sa v tom čase nenachádzal a nemohlo sa jednať ani o kondenzačné pruhy z lietadiel. V tom čase totiž žiadne neprelietavalo.

Úkaz pozorovali aj z Maďarska.

Špekulovalo sa o tom, že ide o vypustenie nejakého satelitu alebo rakety. Všetko však naznačuje, že tajomný mrak majú na svedomí Rusi. Podľa informácii z ruskej strany sa jednalo o vypustenie medzikontinentálnej balistickej strely Topol-M, ktorou sa Rusi snažia obísť prípadnú protiraketovú obranu USA a NATO.

❗❗❗26 grudnia ok. 4:30 czasu polskiego niebo nad wschodnim horyzontem rozświetlił jasny punkt, który szybko zaczął zwi…

Posted by Tatromaniak on Mittwoch, 27. Dezember 2017

Dnes je už ale jasné, že zo stanice Kapustin Jar v Astrachanskej oblasti bola odpálená raketa. Cieľom akcie bolo prevedenie “testu perspektívneho bojového zariadenia pre medzikontinentálne balistické strely”, aspoň tak sa píše v tlačovej správe ruského ministerstva obrany.

Viac podobných správ nájdeš na iMeteo.sk.

Pozri aj: Zatmenia, meteorické roje či hranica čiernej diery. 7 najväčších astronomických udalostí, na ktoré by ste sa mali v roku 2018 pripraviť

imeteo.sk
0
Uložiť článok
Komentovať