Foto: Twitter (WANAWARDS)

Nová väznica, ktorá sa v súčasnosti stavia v Grónsku, pôsobí ako luxusný lyžiarsky rezort.

Dátum dokončenia je naplánovaný už na budúci rok. Väznica je označovaná ako humánne väzenie a jej úlohou je pozitívnou cestou znížiť recidivitu v krajine. Namiesto neľudského trestania, chce väznica Ny Anstalt trestancov motivovať. Takýto postup je v severských krajinách bežný.

Skúsenosť ukázala, že takýto prístup k trestancom je skutočne efektívny a plní účel. Väzenie sa nachádza v hlavnom meste krajiny Nuuk a je navrhnuté tak, aby spĺňalo kritériá malej rekreačnej dedinky. Nachádzať sa tu budú obytné bloky, športové a zdravotné strediská a knižnica. Vo väzení sa bude nachádzať 76 ciel a 36 z nich bude určených pre väzňov s voľnejším režimom.Väzni, ktorí si tu nebudú odpykávať závažné prehrešky sa dokonca budú môcť pohybovať aj za hranicou ústavu. Budú sa môcť vzdelávať, pracovať a chodiť na lov. Grónsko je krajina, ktorá má len 6 väzníc a teda miest na „sedenie“ je tu 154, pričom obsadených je len 126. Keďže ide o veľmi riedko zaľudnenú krajinu, úrady mali problém s umiestnením nebezpečných trestancov. Tomuto účelu má poslúžiť práve väznica Ny Anstalt, kde sa budú v uzavretých častiach nachádzať aj problémoví väzni.


Pozri  aj: Koniec sveta príde už čoskoro. Najnovšia predpoveď sa odvoláva na Bibliu, apokalypsa začne v tento konkrétny deň

dailymail.co.uk
Príbehy
0
Komentovať (0)