Kowloon, mestská časť Hong Kongu, bolo kedysi najhustejšie obývaným miestom na planéte. Potom prišla v 90. rokoch veľká demolácia, a to v blízkosti oblasti,...

Kowloon, mestská časť Hong Kongu, bolo kedysi najhustejšie obývaným miestom na planéte. Potom prišla v 90. rokoch veľká demolácia, a to v blízkosti oblasti, kde žilo na rozlohu cca 2,4 ha až 50 000 ľudí. Napriek všetkým týmto udalostiam, len málo ľudí o tomto takmer mýtickom mieste počulo. Samotná existencia tohoto miesta so všetkými udalosťami bola popísaná ako „historická nehoda“ a v článku sa dočítate, ako to naozaj všetko bolo.

Pripravte sa na fascinujúci príbeh o hongkongskom opevnenom meste.

kowloon1
boredomtherapy.com

Kowloon bolo obchodnou základňou až do doby britského kolonializmu, keď sa z mesta stala murovaná vojenská pevnosť. Čína ani Británia po vojne nechceli niesť žiadnu zodpovednosť za malé územie a dá sa povedať, že si krajiny nad mestom len „umyli ruky“.

kowloon2
boredomtherapy.com

Čoskoro sa do mesta „nahrnuli“ utečenci a začala sa neregulovaná výstavba. V meste sa v tom čase nachádzalo viac ako 300 prepojených veží.

kowloon3
boredomtherapy.com

Do mesta sa sťahovalo stále viac a viac ľudí a od roku 1990 žilo na cca 2,4 ha až 50 000 ľudí.

kowloon4
boredomtherapy.com

Ľudia sa zvykli presúvať z miesta na miesto cez tmavé, úzke uličky, ktoré boli medzi budovami a pohybovali sa tak po celom meste. Väčšinou mali v rukách dáždniky, aby sa vyhli kvapkajúcej vode z potrubí a odkvapov, ktorá im neustále kvapkala na hlavy. Kowloon si aj kvôli tomu vyslúžilo prezývku „mesto temnoty“.

kowloon5
boredomtherapy.com

Pokračovanie na ďalšej strane…

Príbehy
0
Komentovať (0)