Americký filmový, televízny a divadelný herec Charles Grodin, známy najmä svojimi komediálnymi úlohami, zomrel vo veku 86 rokov. Herec podľahol v utorok rakovinovému ochoreniu, informuje stanica BBC.
Rodák z Pittsburghu začal hereckú kariéru koncom 50. rokov. Jedným z jeho prvých významných filmov bola mysteriózna dráma Rosemaryino dieťa (1968). Zároveň hral na Broadwayi, pričom niekoľko divadelných hier aj sám napísal a režíroval.
Poznáme ho z filmov Rosemaryino dieťa dieťa či Beethoven
Jeho kariéra dostala spád v nasledujúcom desaťročí. Grodin sa predstavil vo filmoch ako Hlava 22 (1970), Dobyvateľ srdcí (1972), King Kong (1976), Nebo môže počkať (1978) či Real Life (1979).

Medzi jeho neskoršie snímky patria Žena v červenom (1984), Ishtar (1987), Polnočný beh (1988), Beethoven (1992), Dave (1993) alebo Zúfalec (2014). V 90. rokoch mal vlastnú talkshow a bol pravidelným hosťom v televíznych programoch Johnnyho Carsona, Davida Lettermana a Jaya Lena.
Grodin získal niekoľko ocenení vrátane Primetime Emmy Award, American Comedy Award, William Kunstler Award a ocenenia z filmového festivalu v španielskom Valladolide. Napísal i niekoľkých spomienkových kníh. Bol dvakrát ženatý a zanechal po sebe dve deti.
Tomáš Baťa bol najväčším podnikateľom v histórii Československa: Zamestnancom dal vysoké platy, za chyby ich trestal
Radek pomáha ľuďom kúpiť nehnuteľnosť v Malage: Španielsko už nie je lacné, no kvalita života je tu skvelá
Pred 170 rokmi sa narodil génius Nikola Tesla: Miesto žien miloval holubicu, po podrazoch kopal kanály
Prezidentovi USA po atentáte podávali kravskú krv a vajcia cez anál. Zabili ho napokon lekári a nie strelec
Michael O´Leary zmenil cestovanie ako ho poznáme: Obéznych ľudí označil za „monštrá“, neveril v globálne otepľovanie
Navštívili sme jednu z najkrajších dolín Veľkej Fatry. Je tu aj bikepark a údajne tu môžete vidieť rysa
Šéf NKÚ Andrassy v 1 na 1: Premiér sa so mnou nestretol. Vláda má pocit, že keď má moc, môže robiť čokoľvek
Ropná plošina im vybuchla pod nohami. Počas jednej z najhorších tragédií svojho druhu zomrelo 167 ľudí
Giulia prezradila, aké je to žiť na Špicbergoch a aké sú tam zárobky. Meteorológ vysvetlil fenomén tepelnej kupoly










Nahlásiť chybu v článku