Foto: twitter/nyclass

Novozvoleným starostom malého mestečka v Amerike sa stal už štvrtýkrát pes.

Brynneth Pawltro sa stala najnovšou starostkou mestečka Rabbit Hash v Kentucky. Obyvateľom sa veľmi páči pre jej milú povahu a veľký úsmev. Podľa sekretárky sa však na pracovisku často odohráva nie zrovna vhodné správanie, akým je napríklad oblizovanie sa. To však zrejme môžeme pripisovať tomu, že je to psík.

Brynneth je 3-ročný pitbulteriér, no má za sebou už niekoľko úspechov. Porazila napríklad aj svojich dvoch vážnych protikandidátov – mačku Stellu a somárika Higginsa. Podľa výsledkov ich jednoznačne porazila o 3300 hlasov.

Nie je to však prvýkrát, čo má Rabbit Hash zvieracieho starostu. Brynneth je už štvrtým psom v poradí, ktorý bol zvolený na tento dôležitý post. Úrad prevzala po border kólii Lucy Lou, ktorá má v pláne pracovať na ešte lepšej kariérie, pretože zvažuje kandidatúru na prezidenta.

Brynneth vyhlásila, že bude mierumilovná voči akémukoľvek ľudskému, ale aj mačaciemu obyvateľovi. Je však pravdou, že mačky naháňa rada, no bude sa ovládať najviac, ako vie,“ tvrdí majiteľ Jordie Bamforth, ktorý si ju adoptoval z miestneho útulku.

Pravdou však je, že Rabbit Hash je tak malé mestečko, že žiadneho starostu nepotrebuje. Od 90. rokov sa tu pravidelne konajú voľby, v ktorých kandidujú psy, mačky a iné domáce zvieratá. Za každý hlas, ktorým chcú obyvatelia podporiť nejaké zvieratko, musia zaplatiť jeden dolár. Všetky vyzbierané peniaze sú potom použité na opravy alebo vylepšenia v meste. Tento rok to napríklad bola oprava miestneho obchodu, ktorý tam minulý rok vyhorel.

Happy Spring solstice! We are counting down the days until the Grand Re-opening of the General Store, April 1st. Spring…

Geplaatst door Mayor Brynn op maandag 20 maart 2017

Pozri aj: Pozrite si víťazné fotografie psov z celého sveta. Po ich vzhliadnutí by ste týchto chlpáčov chceli mať doma aj vy

huffingtonpost.com
Príbehy
0
Komentovať (0)