Oficiálne foto distribútora

Ľuboš Belko / / Film
Do kín prichádza film Clinta Eastwooda 15:17 Paríž a vyrozpráva skutočný príbeh o troch mužoch, z ktorých spravil hrdinov statočný čin, odohrávajúci sa počas jazdy vo vysokorýchlostnom vlaku.

Podvečer 21. augusta 2015 celý svet v tichosti sledoval správy z médií o zmarenom teroristickom útoku na vysokorýchlostný vlak Thalys s číslom # 9364, smerujúci z Bruselu do Paríža. Nešťastiu zabránili traja mladí Američania na ceste po Európe. Film sleduje životy týchto kamarátov od ich búrlivých detských čias a hľadania pevného miesta vo svojich životoch až po sériu najmenej pravdepodobných udalostí vedúcich k útoku. V priebehu zaťažkávajúcej skúšky, ich priateľstvo nepoľavilo a spoločne tak mohli zachrániť životy viac než 500 pasažierom na palube.

Heroické trio tvorí Anthony Sadler, Alek Skarlatos  – bývalý člen Národnej gardy v Oregone, a bývalý letec prvej triedy Vzdušných síl Spojených štátov – Spencer Stone, ktorí si vo filme zahrajú samých seba. Po ich boku sa objavia Judy Greer (Vojna o planétu opíc), Jenna Fischer (Týždeň bez záväzkov, Podfukári), P.J. Byrne (Vlk z Wall Street) či Thomas Lennon (Transformers: Zánik). Pre týchto troch je spomienka z augusta stále živá a intenzívna, ako v deň, keď sa udalosť odohrala.

Continental film

Alekovi končilo deväť mesačné nasadenie v Afganistane, kde pôsobil ako špecialista Oregonskej národnej gardy. Práve v tom istom období končil svoju službu aj Spencer, ktorý slúžil ako pilot prvej triedy vo Vzdušných silách Spojených štátov. Anthony si zas užíval letné mesiace na dovolenke pred nástupom na univerzitu. Spoločne sa spojili cez sociálnu sieť a spontánne im napadlo precestovať Európu. Boli mladí a vidieť starý kontinent sa zdal byť vzrušujúci nápad.

Mysleli sme si, že výlet bude naším najväčším zážitkom, ktorým aj bol, ale inak ako sme očakávali,“ povedal Anthony. „Nebolo to vedomé rozhodnutie vyrozprávať heroické príbehy, alebo robiť filmy o každodenných hrdinoch,“ hovorí veterán medzi režisérmi a producent v jednej osobe Clint Eastwood, ktorého predchádzajúce filmy, Sully a Americký ostreľovač vyzdvihovali  úsilie jednotlivca. „Robím len príbehy, na ktoré nečakane natrafím a zaujmú ma. Niektoré činy sú výnimočné  a prospešné pre spoločnosť, a preto je príjemné, keď príbeh ako tento, môže byť sfilmovaný.

Continental film

Pozri aj: Uma Thurman obvinila Tarantina z úmyselného ublíženia zdraví, pri natáčaní filmu Kill Bill. Slávny režisér na to reagoval takto

Continental film
0
Komentovať (0)