Foto: imgur.com

katka / / Série
Röntgen muža, závislého na heroíne, odhalil omnoho viac, ako lekári predpokladali.

Nebezpečenstvo používania intravenóznych (vnútrožilových) drog je všeobecne známe. Napriek tomu sa však nájde mnoho ľudí, ktorí to ignorujú alebo si neuvedomujú, čo im hrozí. Na internete sa objavili fotky, z ktorých vám ľahko príde zle a zrejme si rozmyslíte, či sa nato niekedy necháte nahovoriť.

Fotky pôvodne zdieľal neznámy lekár. Ten bol pri vyšetrení pacienta, ktorý do nemocnice prišiel so silným zápalom pľúc. Muž bol závislý na heroíne a už pri prvom pohľade na jeho röntgen, bolo jasné, že ide o dlhodobý koníček. Na snímke totiž bolo vidieť desiatky zlomených ihiel zapichnutých v jeho krku. Lekári si myslia, že počas podávania heroínu upadol do bezvedomia a ihly sa mu v tele zlomili.

imgur.com
imgur.com

Zlomené ihly nie sú v prípade používateľov drog žiadnou novinkou. Podľa istej štúdie sa to stane až 20 percentám drogovo závislých ľudí,“ tvrdí výskum.

imgur.com
imgur.com

Ťažko overiť pravosť fotiek, a to hlavne preto, že účet, z ktorého boli pôvodne pridané, je už zrušený. Podobných príbehov je však dosť a potvrdia ich mnohí lekári, ktorí prišli do styku s drogovo závislými ľuďmi. Podobný príbeh sa spomína aj na stránke Patient Care, kde röntgen odhalil 17 zlomených ihiel, ktoré sa 53-ročnému mužovi zlomili v krku. Zbieral si ich tam celých 30 rokov svojej závislosti.

Pozri aj: Experiment s LSD. Umelec kreslil 9-krát ten istý portrét po požití drogy. Takto to dopadlo

iflscience.com
0
Komentovať (0)