Lucia Mužlová / / Veda
Veľkosť  úložiska na diskete je veľmi malá v porovnaní s tým, čo sa do podobného zariadenia zmestí dnes. Avšak v tej dobe bola disketa najznámejším prostriedkom na...

Veľkosť  úložiska na diskete je veľmi malá v porovnaní s tým, čo sa do podobného zariadenia zmestí dnes. Avšak v tej dobe bola disketa najznámejším prostriedkom na uchovávanie dát. 1,44 MB dát bolo postačujúce a každý počítač bol navyše schopný prijať diskety. Do moderných dnešných počítačov a notebookov už disketu nevložíte. Doktor Moddstine, známy hlavne na youtube, však dostal nápad.

disketa1
interestingengineering.com

Chcel „vylepšiť“ svoj počítač IBM Aptiva nejakým vhodnejším hardvérom. Otázkou teda ostávalo, čo robiť so zastaranou disketovou jednotkou. Každému by asi napadlo jednoducho sa ich zbaviť. Inžinier sa však nezaprie a vždy nájde nejaké to riešenie. Zistil, že s trochou modifikácie a za pomoci 128 GB SD karty, premení diskety, a tak našiel unikátny spôsob pre ukladanie dát.

[youtube 8IZcP0oP0OU 720 410]

To, čo je na jeho premene úžasné, je hlavne spojenie starej a novej technológie. Nielen, že je moderná SD karta súčasťou starej diskety, ale k čítačke je taktiež pripojené USB. Navyše zistil, že spoje SD karty korešpondujú so spojmi diskety. Potom už stačilo trochu ohýbania prípojok, trochu spájkovania, použiť USB port na interpretáciu dát a zmontovať SD kartu do diskety a 128 GB disketa bola na svete.

disketa2
interestingengineering.com

Ak máte trochu času, ste tak trochu domáci kutil, alebo človek cez počítače a techniku, skúste si niečo podobné urobiť doma. Možno sa vám to bude niekedy hodiť.

0
Komentovať (0)