foto: Instagram (@peterzelewski)

Naďa Černá / / Série
Keď sa povie slovo dvojčatá, mnohí si predstavia dvoch ľudí, ktorí sú úplne rovnakí. Nie vždy sú však obaja súrodenci úplne totožní a mnohokrát sú viac odlišní, ako si myslíme.

Fotograf Peter Zalewski strávil posledné roky tým, že skúmal identické dvojčatá. Svojimi fotkami a celým projektom, na ktorom pracoval, sa snažil ukázať, že dvojčatá nie sú dvaja ľudia, ktorí sú úplne rovnakí. Sú to odlišné a jedinečné osobnosti. 

Peter je vášnivý fotograf a miluje fotografie vytvorené na uliciach. Práve preto sa rozhodol vyfotiť dvojčatá v prirodzenom svetle. Na portrétoch zachytáva ľudí rôznych vekových skupín a pohlaví, ktorí sa nachádzajú v rozmanitom meste Londýn. Zatiaľ čo sú dvojčatá oblečené v tom istom oblečení a dokonca aj stoja rovnako, aby zdôraznili svoju jednotnosť, fotograf dokáže perfektne zachytiť individualitu každého jedného človeka zvlášť.

Joe a Duke

Aveah a Anaiah

Leah a Chloe

Orla a Clara

Katerina a Marie

Jeromie a Joel

Lee a Clinton

Cristian a George

Hermon a Heroda

Chè a Leonie

Kira a Taya

Ronja a Vår

Delilah a Tullulah

Edwina and Rebecca

Devontay a Dijon

Violeta a Irina

Toby a Bill

Katherine a Claire

Tomas a Lourenco

Reggie a Mickey

Pozri aj: Na prvýkrát ich nepochopíte. Tieto sarkastické ilustrácie od ruského umelca vás prinútia zamyslieť sa nad bizarnosťami dnešného sveta

boredpanda.com
0
Komentovať (0)