Foto: Instagram (angelaponceofficial)

Je prekrásna, pochádza zo Sevilly, má 26 rokov a poputuje na Miss Universe reprezentovať Španielsko.

Čo je na tom zvláštne? Angela Ponce je historicky prvá transsexuálka, ktorá vyhrala takéto ocenenie. V Španielsku zaplnila titulky všetkých médii a to právom. Nielen, že sa nič podobné v histórii neudialo, no zároveň ide o ďalší míľnik, ktorý nás posúva k lepším, tolerantnejším zajtrajškom. Len pre zaujímavosť, jún je celosvetovo považovaný za mesiac prideov a práve v jeho posledný deň získala Angela toto pyšné ocenenie.

V decembri pôjde Španielov reprezentovať na Filipíny, kde sa bude konať Miss Universe. V žiare reflektorov sa Angela objavila už druhýkrát. Prvýkrát to bolo v roku 2015, kedy reprezentovala mesto Cadiz. V tom roku však na plnej čiare vyhrala titul Miss Mireia Lalaguna Royo, ktorá získala aj titul Miss World.

Na svojom Instagrame Angela napísala, že jej cieľom nie je šíriť rešpekt a rozdielnosť lgbt+ komunity len v Španielsku, ale všade na svete. Súťaž Miss Universe po prvýkrát umožnila zúčastniť sa transsexuálke v roku 2012. Bola ňou Jenna Talackova, tej sa však podarilo umiestniť „len“ v top dvanástke. V dôsledku toho bola súťaž obvinená zo zaujatosti.

Pozri aj: Má len 17 a pravdepodobne bude prvým človekom na Marse. Je možné, že už nikdy neuvidí svojich rodičov

cosmopolitan.com
Príbehy
0
Komentovať (0)