Foto: Unsplash

Ľuboš Belko / / News
Unavuje vás už váš pracovný čas?

Únava z pracovného času je problém veľmi častý a pre väčšinu ľudí sa javí ako neriešiteľný. Opak je však pravdou. Na svete je množstvo spoločností, ktoré vám ponúknu prácu snov. Len treba vedieť hľadať. Callum Negus-Fancey je 28-ročný zakladateľ spoločnosti, ktorá má v súčasnosti hodnotu zhruba 35 miliónov dolárov. Callum vyletel zo strednej školy, a tak chcel založiť spoločnosť, kde budú mať ľudia ten najuvoľnenejší pracovný čas, aký môže byť.

Jeho spoločnosť Verve sa zaoberá kontraktmi pre spoločnosti, ktoré organizujú rôzne akcie. Vďaka softvéru Verve môžu najväčší fanúšikovia konkrétnych akcií lístky na ne predávať a tým si zarobiť na vstupné zdarma či rôzne iné výhody. Callum svoju spoločnosť založil v pivnici svojich rodičov v západnom Londýne. V súčasnosti má však zamestnancov v Spojených štátoch, Británii a dokonca aj istých častiach Európy.

Unsplash

Calum chcel dať svojim zametaním najmä pocit slobody. Môžu teda pracovať kedy chcú, odkiaľ chcú a dokonca majú aj voľnú ruku pri organizovaní a vedení pracovných mítingov. Mladí ľudia v súčasnosti odrobia omnoho viac hodín denne, ako predošlá generácia a dokonca odídu aj neskôr do dôchodku. V spoločnosti Verve sa nachádza asi 160 zamestnancov. Každý z nich má okolo tridsiatky a pracuje zo svojho mesta, kdekoľvek na planéte. Môže robiť zo svojho bytu, miestnej kaviarne či priamo z lehátka na pláži.

Foto: Unsplash

Chcem, aby ľudia vnímali kanceláriu ako nástroj, nie ako miesto kam musia chodiť,“ hovorí Calum o svojich zamestnancoch a firemnej politike. „Ak chce niekto odísť z práce skôr, pretože potrebuje ísť k zubárovi, nemusí o tom informovať svojich kolegov v tíme. Ak je nútený neustále hlásiť svoju pozíciu, veľmi ľahko to prerastie do pracovnej úzkosti. A to býva zlomový bod v každej poslednej práci, z ktorej dá človek výpoveď“, vysvetľuje ďalej Callum.

Než založil Verve, viedol spoločnosť Let’s Go Crazy, ktorá sa zaoberala organizovaním párty pre tínedžerov bez alkoholu a drog. Tá však neskôr zlyhala na tom, že mladým ľuďom sa podarilo prepašovať na párty vlastné energetické doplnky. Pracovnú morálku zo spoločnosti Let’s Go Crazy preniesol aj do Verve, kde sa mu podarilo vybudovať spoľahlivý a spokojný tím pracovitých ľudí.

Pozri aj: Deti z rôznych vrstiev a kútov sveta ukázali svoje obľúbené hračky. Výsledok prinúti nás všetkých zamyslieť sa

businessinsider.com
0
Komentovať (0)