Foto: CC Flickr

Nie každý z nás sa bude môcť vcítiť do tejto situácie, keďže vzťah tohto muža k stromom je naozaj jedinečný. Avšak rozhodne sa to dá porovnať s akoukoľvek inou vášňou a preto vás jeho príbeh zaručene dostane.

Muž, ktorý sa rozhodol ostať v anonymite sa zároveň rozhodol aj pre pomstu. Nie však krutú, no za to naozaj prísnu. Aj napriek tomu, že prehral boj, pravdepodobne vyhral vojnu. Našiel naozaj krásny spôsob na to, ako sa pomstiť starostovi mesta, v ktorom žil za to, že nechal zničiť jeho 30 ročný strom.

Vo svojom príspevku píše o príbehu smrti, nového života a pomsty. „Pred tromi rokmi mestská rada v Redondo Beach California popravila môj 30 ročný strom. Jeho korene začali narúšať chodník pred mojim domom. Mesto zaregistrovalo tento problém a rozhodlo sa s mojim stromom skoncovať. Dokonca ma donútili zaplatiť škody na chodníku a poplatok za zotnutie stromu.“ píše rozzúrený Američan. Svoj strom aj pomenoval. Dal mu meno Clyde a ako to už býva, pokiaľ niečo pomenujete, odrazu vám to prirastie k srdcu. Či už hovoríme o zvieratku, páre topánok alebo ľudskom mláďati. Ak niečomu dáte meno, zamilujete si to.

Schinus molle

„Clyda som miloval. Začínam starnúť a zasadiť niečo o čom viem, že ma prežije, pre mňa bolo naozaj niečo zvláštne. Veľmi dobre som sa oňho staral. Odvodňoval som pôdu, dával som mu oporu kým bol ešte mladý a sledoval som ako rastie. A potom starosta nechal zoťať moje krásne dieťa.“ Muž sa zjavne nedokázal cez tento čin preniesť, čo je z jeho slov celkom zjavné. Zároveň je však zjavný aj jeho dôvod. A práve preto sa rozhodol starostovi adresovať túto správu. „Starosta Steve Aspel. Zabili ste moje dieťa. Za toto zaplatíte. Dva roky a sedem mesiacov dozadu som zasadil 45 sekvojí vždyzelených a 82 sekvojcov mamutích v rôznych parkoch, dvoroch a na štátnych pozemkoch naprieč celým vašim mestom. Dnes je priemer koreňov každého z týchto stromov asi 9 metrov a sú zasadené hlboko do pôdy. Možno ste si všimli, že vôkol radnice rastie množstvo stromov. Alebo ten najnovší, ktorý vám vyrástol na záhrade. To je sekvojec mamutí a jeho výška začne v nasledujúcich mesiacoch dosahovať obrovské rozmery a to rapídnou rýchlosťou.“

General Sherman Giant Sequoia

Pýši sa muž svojim dielom a ďalej píše: „Zabili ste Clyda, ale ja som ho nahradil viac než stovkou živých obrov. A obrami sa ešte len stanú. Za pár rokov budú dosahovať výšku od 30 do 90 metrov a budú žiť viac než 2500 rokov. To je omnoho viac než doba, pred ktorou sa narodil Ježiš. Na odstránenie jedného z takýchto stromov  budete potrebovať asi 1500 dolárov…“ Čin tohto muža nie je celkom racionálny. Vlastne je viac než zjavné, že konal na základe impulzu a spontánne. A na jeho pomste je krásny práve fakt, že nikomu neublížil. Len dal možnosť života viac než stovke obrovských a nádherných stromov. „Teraz vás podpichujem nemožným účtom presne tak, ako ste to urobili vy pred tromi rokmi. Prajem vám krásny deň, pane. Nech je vaše mesto preplnené stromami. A nech Clyde odpočíva v pokoji.“

Giant sequoia trees

Je to naozaj krásny príbeh o tom ako si muž zachoval svoju hrdosť, pomstil sa tým najjemnejším spôsobom. A aj to ako zachoval úctu tomu čo miloval. Hoci len stromu, no aj ten mal svoj príbeh, bol živý a mal aj vlastné meno.

Pozri aj: V Kalifornii sa zrútila legendárna tisícročná sekvoja, do ktorej bol vyrezaný tunel pre autá

boredpanda.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )