Lucia Mužlová / / Planéta Zem
Na záchranu čakala celých 30 rokov. Sýrska medvedica hnedá menom Fifi strávila prvých 10 rokov svojho života v Pensylvánskej zoo. Nakoniec, keď zoo zavreli, musela...

Na záchranu čakala celých 30 rokov. Sýrska medvedica hnedá menom Fifi strávila prvých 10 rokov svojho života v Pensylvánskej zoo. Nakoniec, keď zoo zavreli, musela Fifi ostať vo svojej malej klietke. Ona a tri ďalšie medvede boli vycvičení, vedeli dokonca jazdiť na bicykli, no v roku 1995, keď zoo zavreli, sa všetko zmenilo.

medved Fifi2
peta.org
medved Fifi3
peta.org

 Medvede boli v malej klietke po dobu 20 rokov, pričom nemohli ísť nikam inam. Nemohli ísť von, poprechádzať sa, alebo zaplávať si. Keď sa organizácia PETA dozvedela, že majiteľ chce medvede predať, pustila sa do práce.

medved Fifi4
thedodo.com

Po desiatkach rokov strávených v malej klietke bola Fifi veľmi vychudnutá. Doslova z nej visela srsť a oči mala prepadnuté a smutné.

medved Fifi5
thedodo.com

Zábery zo záchrannej akcie napovedali, že Fifi má nejaké zdravotné ťažkosti. Bolo vidieť, že pohyb jej spôsobuje veľké bolesti. Veterinári zistili, že trpí artritídou. Všetky medvede javili známky istého stereotypného správania sa a kolísavého pohybu, čo je spôsob, akým sa zvieratá vyrovnávajú so stresom.

medved Fifi6
thedodo.com

Čo je asi najhoršie, Fifi nebolo nikdy dovolené uložiť sa do zimného spánku, teda hibernácie – čo je dôležitý rituál pre zdravý vývoj medveďov.

medved Fifi7
thedodo.com

Majiteľ sa dokonca vždy ubezpečil, že medvede nebudú v hibernácii.

medved Fifi8
thedodo.com

Záchranný tím si nebol istý, či to 23 – ročná Fifi zvládne, či zvládne iný život. Museli sa o to aspoň pokúsiť, a tak ju premiestnili do rezervácie pre divoké zvieratá Wild Animal Sanctuary v Colorade.

medved Fifi9
thedodo.com

Pokračovanie na ďalšej strane…Komentovať (0)