V dnešnom svete sa potĺka po uliciach viacero osôb, ktoré vám budú dookola hovoriť, že fajčenie trávy a jej iná konzumácia je v pohode....

V dnešnom svete sa potĺka po uliciach viacero osôb, ktoré vám budú dookola hovoriť, že fajčenie trávy a jej iná konzumácia je v pohode. Ale nie je! Dovoľte nám, aby sme vás presvedčili o opaku.

1. Pľúca máme len jedny, (keď si teda odmyslíme fakt, že sa skladajú z dvoch polovíc) na tomto sa asi zhodneme všetci bez rozdielu, či ste už fajčiar alebo nefajčiar. Je úplne nechutné špiniť si svoje vlastné telo dymom. Jedine, že by nepoškodzoval pľúca. Zatiaľ čo fajčenie cigariet značne znižuje efektivitu pľúc pri dlhodobom fajčení, fajčenie marihuany môže efektivitu pľúc ešte zvýšiť a to je fakt nebezpečné!

trava
zdroj: consumecannabis.com

2.Najhoršie, čo marihuana prináša, sú tí neagresívni vysmiati ľudia, čo chodia po uliciach a nechcú nikomu nič zlé. Nielenže sú vysmiati a majú privreté oči, ale ešte aj nerešpektujú našu kultúru, ktorá jasne hovorí: „Slovákovi je vtedy dobre keď sa ožere a je mu zle.“ Druhou stranou problému je, že ich na druhý deň nečaká ani žiadna opica a to je už fakt nemysliteľné!

zdroj: guffel.com
zdroj: guffel.com

3. Čo napríklad taká rakovina? Je to fakt zákerná choroba a nikdy neviete komu sa prejaví. Každý už počul o chemoterapií a ožarovaní, ktoré dokážu tvorbu rakovinotvorných buniek pozastaviť a zároveň aj zvrátiť. Tiež ste isto počuli o nežiadúcich účinkoch týchto procedúr, ako napríklad vypadávanie vlasov, únava či nechuť do jedla. Jedna netoxická a nepsychoaktívna zložka marihuany- cannabidiol (CBD), dokáže zastaviť šírenie niektorých druhov agresívnej rakoviny. Zase raz jedno veľké nie pre túto zelenú rastlinu!

zdroj: uploads.medicaljane.com
zdroj: uploads.medicaljane.com