Lucia Mužlová / / News
Uvažujete nad zmenou bydliska a hľadáte si nový domov niekde v zahraničí? Možno sa budete chcieť presťahovať práve do mesta Kaitangata, ktoré sa nachádza...

Uvažujete nad zmenou bydliska a hľadáte si nový domov niekde v zahraničí? Možno sa budete chcieť presťahovať práve do mesta Kaitangata, ktoré sa nachádza na Novom Zélande. Práve v tomto meste, ktoré má zatiaľ len 800 obyvateľov,  úradníci ponúkajú domy a pozemky za nízke ceny. Ponuka je aktuálna práve pre tých, ktorí chcú v tejto oblasti žiť, no zároveň aj pracovať.

Podľa starostu okrsku Clutha, ktorý sa nachádza v meste Kaitangata, Bryana Cadogana, je v meste k dispozícii viac ako 1000 pracovných miest, ktoré ešte nie sú zaplnené, pretože má mesto zatiaľ len málo obyvateľov. Súčasní obyvatelia sú momentálne zamestnaní v spoločnosti, ktorá spracováva mlieko a mliečne výrobky a vypestované rastliny, no mesto rozhodlo, že hlavným cieľom je momentálne zaplniť pracovný priestor novými ľuďmi, ktorí sa do oblasti prisťahujú.

clutha1
facebook.com

Aby to neboli len hocijaké sľuby, úradníci ponúkajú bývanie pre rodiny vo výške asi 165 tisíc dolárov, čo je približne 150 tisíc €.  Mesto taktiež vytvorilo verejne prístupný návrh, ktorý zahŕňa náklady, pôdorysy domov, štatistické údaje o obci, priemysle, školách a tiež zoznam o infraštruktúre, občianskej vybavenosti a atrakciách v meste Kaitangata, vrátane rôznych rekreačných klubov, skate parkov a komunitných skupín.

„Keď som bol nezamestnaný a mal som rodinu, ktorú som musel uživit, Clutha mi dala šancu. Teraz chceme dať túto príležitosť aj ostatným rodinám, ktoré sa ocitli v podobnej situácii a zápasia s ňou každý deň,“ povedal Cadogan. Miestny mliečny farmár, Evan Dick, povedal: „Kríza, ktorá sa momentálne na Novom Zélande vyskytuje, urobila z tohto miesta nedosiahnuteľný sen. V našom meste, v meste Kaitangata, sa však tento sen stáva realitou.“

clutha2
Google Streetview

Celé to funguje tak, že pred samotným spustením projektu mesto skontroluje váš imigračný status. Ak vám bude pridelený nárok, môžete sa obrátiť na okresnú ekonomickú rozvojovú agentúru a tá vám poskytne všetky ďalšie bližšie informácie o postupoch. Ak aj vás táto ponuka zaujala, mali by ste si to rozmyslieť rýchlo. Vzhľadom k tomu, že sa informácia rýchlo rozšírila, dopyt po pozemkoch sa rýchlo zvýšil. Záujem mali najmä investori, ktorí plánujú svoje prevádzky spustiť aj v tomto meste a zvýšiť tak počet pracovných miest.

„Ľudia by si mali uvedomiť, že sa jedná o naozaj malé mesto. Len ťažko by sa sem zmestili stovky či tisíce ľudí. V našom meste vyrastie približne 30 až 40 nových domov a pre mnoho rodín bez práce to bude splnený sen,“ povedal Evan Dick. 

Zaujala vás táto ponuka? Môžete to vyskúšať a prihlásiť sa na stránkach mesta. Ako však povedal aj miestny farmár, ponuka je predovšetkým určená pre rodiny, ktoré si dlhodobo nevedia nájsť prácu a nachádzajú sa v krízovej situácii. Skvelý nápad, čo myslíte? Je niečo takéto možné aj u nás?

zdroj: interez.sk (Lucia M.), mentalfloss.com

0
Komentovať (0)