inhabitat.com

Útulný interiér, každý večer pozorovanie hviezd cez strešné okno a možnosť hocikedy presunúť svoje bývanie na iné miesto.

Tieto malé kompaktné domčeky sú postavené na pohyblivej plošine a dajú sa presúvať v podstate hocikde.

Za projektom takýchto mobilných domov stojí dizajnérka Ruzanna Andressa Oganesya. Zákazníci, ktorí si dom zakúpia, sa nemusia trápiť s jeho montážou. Mobilný dom im je totiž doručený v stave priamo k používaniu. Doručenie domu je možné na ktorékoľvek miesto, či už do mestských častí alebo do odľahlých miest v horách mimo civilizácie. Dom tvorí montovaná modulárna konštrukcia, ktorá je dizajnovaná presne tak, aby sa vošla do nákladného auta. Preprava domu z jedného stanoviska na iné tak nepredstavuje problém.

inhabitat.com

Dom disponuje obývateľnou plochou okolo 14 m² a základným vybavením potrebným pre pohodlné bývanie. Skoro celý dom je pokrytý panelmi zo skla, ktoré dotvárajú jeho unikátny dizajn. Vďaka týmto veľkým skleným panelom je dom krásne presvetlený a dokonca nad posteľou je umiestnené veľké okno s výhľadom na oblohu.

inhabitat.com
inhabitat.com

Interiér bol navrhnutý tak, aby bol efektívne využitý každý kúsok domu. K tomu dopomáha aj medziposchodie, ktoré umožňuje optimálne využitie miesta. Spálňa je umiestnená nad obývačkou a prepojená schodiskom. Súčasťou domu je aj malá terasa, na ktorej si v prípade pekného počasia môžeš vychutnať svoju rannú kávu.

inhabitat.com

Stačí si len objednať a dom ti doručia do akejkoľvek destinácie. Páčilo by sa ti bývanie v takomto dome?

Pozri aj: Zabudnite na tú v Pise, máme ich aj na Slovensku. 5 šikmých veží, ktoré sa oplatí navštíviť

interez.sk (Kristína Horniaková) inhabitat.com
Príbehy
0
Komentovať (0)