Foto: Instagram.com/davidlesh

Denne sa na nás z médií valí obrovské množstvo správ, niektoré pozitívne, iné menej.

Medzi tie smutné správy patria havárie lietadiel. Aj keď je dnes letecká preprava považovanú za jeden z bezpečnejších spôsobov dopravy, predsa len sa občas stane nešťastie. Jedno sa odohralo len nedávno, no ako píše portál LadBible, jej účastníci reagovali celkom inak, než by ktokoľvek čakal.

 

Malé lietadlo pred niekoľkými dňami havarovalo a zrútilo sa do mora. Pasažieri, ktorí boli na palube prežili, no ostali v mori plnom medúz. Väčšina ľudí by okamžite začala uvažovať nad tým, ako sa zachrániť a dostať sa z vody čo najskôr. Títo sa však zachovali skutočne bizarne a namiesto záchrany plávali na mieste, fotili sa a natáčali na video. A čo prekvapí ešte väčšmi, robil to dokonca aj samotný pilot lietadla.

Bizarná reakcia pasažierov

Owen Leipelt práve letel so svojím malým lietadlom ponad kalifornské pobrežie, keď si všimol, že jeho kamarát – ďalší pilot – sa ocitol v nebezpečenstve. Letel lietadlom Beechcraft Bonanza, začali mu však zlyhávať motory. Netrvalo dlho a lietadlo sa aj s pasažiermi na palube zrútilo do mora v oblasti Half Moon Bay. Aj keď pilot vyslal núdzový signál, aby privolal pomoc, na vzniknutú situáciu reagoval viac než netradične.

Záchrana, no najprv selfie

Owen Leipelt sa vznášal nad havarovaným lietadlom, postrehol však, že pasažieri nie sú príliš vystresovaní, ba práve naopak, smejú sa a robia si selfie. Dokonca aj pilot havarovaného lietadla, 34-ročný David Lesh, fotil a natáčal seba i ďalšieho pasažiera. Trvalo 40 minút, kým ich záchranné zložky prišli z vody vytiahnuť, stroskotanci si ale z nehody ťažkú hlavu nerobili.

Nezabudnite si mobil a kľúče

V rozhovore pre NBCKRON4 sa Lesh neskôr vyjadril, že lietadlo bolo vo výške zhruba 1 036 metrov a keď motor zlyhal, robil všetko, čo mohol, aby sa udržal vo vzduchu. Napokon mu však neostalo nič iné, len nasmerovať lietadlo do Pacifiku. Dodal, že dopad nebol tvrdý a  hneď otvorili dvere, aby mohli z lietadla povyskakovať von. Následne prehliadol lietadlo, aby zistili, či môžu niečo zachrániť a pilot sa rozhodol, že vezme svoje kľúče a telefón. Trvalo len pol minúty a lietadlo sa ocitlo pod vodou.

Lesh v rozhovore dodal, že spočiatku sa snažili udržať na krídle lietadla, to sa však čoskoro potopilo. Po 20 minútach vo vode mu začalo byť poriadne chladno a navyše, voda okolo nich sa len tak hemžila medúzami, mesačníkmi a dokonca aj veľrybami. Našťastie, nikomu sa nič vážne nestalo.

ladbible
0
Uložiť článok
Komentovať